کدخبر: ۲۷۰۰۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

۲۰۰ مامور مخفی آمریکا امنیت سفر ترامپ به ویتنام را تامین می‌کنند

اقتصادنیوز: بیش از ۲۰۰ مامور مخفی آمریکا تامین امنیت سفر ترامپ در ویتنام را برعهده می‌گیرند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، یکی از روزنامه‌های محلی ویتنام امروز (شنبه) نوشت، بیش از 200 مأمور مخفی آمریکایی امروز وارد هانوی، پایتخت ویتنام می‌شوند تا به تأمین امنیت برای رئیس جمهوری آمریکا بپردازند که قرار است با رهبری کره شمالی در این کشور دیداری داشته باشد.

خبرگزاری ایسنا نوشت، روزنامه محلی VnExpress چاپ ویتنام گزارش داد، انتظار می‌رود که مأموران سرویس مخفی آمریکا با چهار هواپیما از پایگاه نظامی آمریکایی در ژاپن وارد فرودگاه بین‌المللی هانوی، ویتنام شوند.

این مأموران در جریان نشست میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی در هتلی در هانوی اسکان داده می‌شوند.

اخیراً آمریکا چند فروند هواپیمای ترابری ارتش مدل بوئینگ C-17 را که حامل تجهیزات برای این نشست در هانوی است به همراه یک هلیکوپتر و دو خودرو که ترامپ از آن در جریان این نشست با رهبری کره شمالی استفاده می‌کند، به این کشور آسیایی اعزام کرده بود.

ویتنام در تاریخ 27 و 28 فوریه میزبان کیم جونگ‌اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا می باشد.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، 12 ژوئن سال گذشته برای اولین بار در سنگاپور با یکدیگر دیدار کردند. طرفین بیانیه مشترکی را در پایان دیدار به تصویب رساندند که در آن از آمادگی کره شمالی برای غیرهسته ای شدن کامل شبه جزیره کره سخن گفته می شود و آمریکا در عوض موظف می شود امنیت پیونگ یانگ را تضمین کند.