کدخبر: ۲۷۰۱۳۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ردپای عربستان در خرابکاری‌ها و اقدامات علیه ایران

ردپای عربستان در خرابکاری‌ها و اقدامات علیه ایران

اقتصادنیوز: فرمانده هوافضای سپاه گفت: ردپای عربستان در خرابکاری‌ها و اقدامات علیه ایران به روشنی دیده می‌شود، آنها هزینه های بسیاری برای اقدامات ضد ایرانی و تربیت گروه‌های تروریستی در منطقه کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه در چهارمین جشنواره علمی سلمان فارسی که صبح امروز(یکشنبه) در سالن شهید طهرانی‌مقدم سازمان پدافند غیرعامل برگزار شد، اظهارداشت: زمانی که موضوع پدافند غیرعامل مطرح می‌شود ذهن به سمت مسائل نظامی و آسیب‌های ناشی از جنگ و پناهگاه‌ها و تونل‌های زیرزمینی در برخی کشورها مانند چین و شوروی می‌رود.

وی افزود: اقدام برای کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌ها در کشور ما نیز وجود دارد و اقدامات گسترده‌ای در این حوزه مانند سیلوهای زیر زمینی مانند آن چیزی که اخیرا انجام شده صورت گرفت که برای کاهش آسیب تهدیدات دشمن است، اما باید بپذیریم که تهدیدات دشمن بسیار گسترده و متنوع شده و میزان تهدیداتی که در مسائل غیر نظامی وجود دارد چندین برابر حوزه نظامی است.

سردار حاجی زاده گفت: اگر تصور ما این باشد که دشمن وجود دارد یکی از حوزه های تهدید عرصه اقتصاد است. اگر فکر کنیم تهدید آنها تنها در جلوگیری از فروش نفت و تبادل مالی است ساده لوحی است. تهدیدات دشمن به وسیله نفوذ و در بخش‌های متعدد صورت می‌گیرد.

وی عملیات روانی را یکی دیگر از عرصه‌های تهدید دشمن دانست و گفت: شبکه های اجتماعی و این همه شبکه تلویزیونی برای کمک به مردم ما نیست، آنها از این ابزار برای جنگ روانی استفاده می کنند.

سردار حاجی‌زاده کاهش میزان بارندگی کشور را مشکوک دانست و گفت: مسئولان باید با دقت مسائل را بررسی کنند و بدانند که دشمنان در عرصه‌های مختلف علیه ما اقدام می‌کنند. همین اقدامی که در سواحل جنوبی رخ داد و ماهی گیران ما بیکار شدند و در مقابل ماهی‌گیران صنعتی قرارداد بسته و در این عرصه فعالیت می‌کنند طبیعی نیست. افزایش قیمت گوشت و کمبود آن آیا طبیعی است؟

وی با بیان اینکه عرصه جنگ گسترش یافته و باید به ابعاد آن توجه کرد، افزود: در عرصه اقتصادی، اقتصاد مقاومتی نوعی پدافند غیر عامل است.

سردار حاجی زاده با اشاره به گسترش تهدیدات سایبری گفت: در بخش‌های غیر نظامی بسیاری از مسائل را جدی نگرفته ایم، به عنوان مثال در بخش سایبری با توجه به گستردگی آن آیا احتمال حمله سایبری به زیر ساخت‌هایی مانند برق وجود ندارد؟

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان گفت: ردپای عربستان در خرابکاری‌ها و اقدامات علیه ایران به روشنی دیده می‌شود. آنها هزینه های بسیاری برای اقدامات ضد ایرانی و تربیت گروه‌های تروریستی در منطقه کرده اند که یک نمونه آن نفوذ و شهادت ۲۷ پاسدار بود. کسانی که به جان مردم رحم نمی‌کنند آیا به معیشت توجه نمی کنند؟ مسئولان تهدیدات را جدی بگیرند.

سردار حاجی زاده ادامه داد: در حوزه موشکی دشمنان اخیراً اعلام کردند ما به دنبال خرابکاری در قطعات ارسالی به ایران هستیم ولی ما بیش از هفت هشت سال این را می‌بینیم اما صدای مان درنیامده است.

وی تصریح کرد: دشمنان کار خودشان را می‌کنند و ما هم کار خودمان را می‌کنیم. بالاخره آن مقدار که در توانشان بوده تلاش کرده‌اند که مثلا بیایند روی یک قطعه کوچکی که ما از خارج می‌خریم خرابکاری کنند تا مثلا موشک ما به هدف و نقطه نرسد و روی هوا منفجر شود. انصافا هم قشنگ و خوب کار کردند ولی ما دشمنی دشمنان را از قبل جدی گرفتیم و یکی از فرضیاتی که برای خودمان قائل بودیم خرابکاری دشمنان بود.

فرمانده هوافضای سپاه گفت: دشمن ابتدا از ساخت موشک ما جلوگیری کرد، بعد جلوی ورود قطعات بزرگ و ماشین‌ها به کشور ما را گرفت، بعد از آن جلوی ورود بُردها و قطعات کوچک به کشور را گرفتند، سپس جلوی ورود قطعات الکترونیکی کوچک را گرفتند. دیدند که کار ادامه دارد به همین دلیل به خرابکاری روی آوردند. این خرابکاری‌ها قبلا در بخش هسته‌ای و نفت هم سابقه داشته است. تا الان هم هیچ غلطی نتوانستند بکنند چون این طرف ما دشمنی دشمنان را جدی گرفتیم و مقاوم‌سازی‌ها اتفاق افتاده است.

سردار حاجی زاده عنوان کرد: ما یکسال است به دعوت وزارت نیرو در حوزه آب ورود کرده‌ایم و خود آنها هم فهمیده‌اند که در چند سال گذشته اتفاقاتی مشکوک در حوزه آب افتاده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان تاکید کرد: ما قطعا پیروز و موفقیم اما باید حوزه‌هایی که احتمال آسیب‌پذیری دارد را مقاوم کنیم. حرکت رو به قله باید ادامه یابد. با بیانیه رهبر انقلاب باقیمانده راه را هم طی می‌کنیم. اگر به قله برسیم دیگر کارها راحت می شود و دشمن هم‌ نا امید خواهد شد.