کدخبر: ۲۷۰۵۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
استعفای ظریف به سرخط رسانه های روسیه تبدیل شد

استعفای ظریف به سرخط رسانه های روسیه تبدیل شد

اقتصادنیوز: رسانه های روسیه چند دقیقه پس از انتشار خبر استعفای وزیر امور خارجه ایران به پوشش گسترده این رویداد پرداخته اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا، خبرگزاری تاس و ریانووستی به صورت همزمان و در خبری فوری به نقل از رویترز خبر استعفای محمد جواد ظریف از طریق اینستاگرام را منتشر کردند.

گفتنی است، دقایقی پس از انتشار پست اینستاگرام وزیر امور خارجه، «سید عباس موسوی» معاون سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گو با ایرنا، اصالت متن اینستاگرام و استعفای وزیر خارجه را تایید کرد.

در ادامه خبر کوتاه و فوری رسانه های روسیه، اظهارات ظریف در اینستاگرام خود نیز آورده شده است.

در تازه ترین پست اینستاگرام وزیر امور خارجه کشورمان آمده است: با عرض تبریک به مناسبت میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، روز مادر و روز زن، از بزرگواری مردم عزیز و دلاور ایران و مسئولین محترم در 67 ماه گذشته بسیار سپاسگزارم.

ظریف ادامه داد: از ناتوانی برای ادامه خدمت و تمام کاستی‌ها و کوتاهی‌ها در دوران خدمت صمیمانه پوزش می‌خواهم. شاد و سربلند باشید.

کامرسانت، گازتا رو ، یوفا تایم و شبکه های مختلف تلویزیونی روسیه از جمله روسیه 24و رن تیوی و ان.ت.و روسیه نیز در خبری فوری به این رویداد پرداخته اند.

برخی از رسانه های روسیه از جمله شبکه تلویزیونی رن.تیوی روسیه با اشاره به این خبر نگاهی نیز به زندگی نامه محمد جواد ظریف از کودکی تا رسیدن به پست وزارت امور خارجه ایران داشته اند.