کدخبر: ۲۷۰۵۲۸ لینک کوتاه

۲ سارق طلافروشی خیابان پیروزی بازداشت شدند

اقتصاد نیوز: جانشین رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت دو متهم پرونده سرقت به شیوه بی‌هوشی از یکی از طلا فروشی‌های خیابان پیروزی تهران خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ اواسط بهمن 97 خبری مبنی بر سرقت از یک طلافروشی در خیابان پیروزی تهران از طریق سامانه 110 پلیسی به مأموران کلانتری 128 تهران‌نو اعلام شد.

متهمان در این سرقت با شیوه بی‌هوش کردن مالباخته اقدام به سرقت اموال وی کرده بودند که کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ برای انجام تحقیقات در این پرونده به محل سرقت اعزام شدند.

در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد مغازه طلافروشی فاقد دوربینهای مداربسته و سیستمهای امنیتی از جمله آژیر و قفل برقی بوده که در نتیجه هیچ سرنخی از متهمان نیز در محل سرقت به جای نمانده بود.

مالباخته در تحقیقات، مدعی شد: در زمان سرقت یکی از دوستان پسرم به همراه فرد دیگری وارد مغازه شده و ضمن دعوت من به یک مراسم عروسی اعلام کردند قصد خرید مقادیری طلا دارند که من گاوصندوق را باز کرده و تعدادی نمونه کار آنها نشان دادم اما آنها از من نمونه کارهای دیگری خواست که حین رفتن به سمت گاوصندوق، یکی از آنها با دستمال آغشته به مواد بی‌هوشی مجرای تنفسی من را مسدود کرد و من بی‌هوش شدم.

وی افزود: حدود یک ساعت بعد به هوش آمده و متوجه سرقت تمام طلاهای موجود در مغازه به مقدار 30 کیلوگرم شدم.

شاکی عنوان داشت که یکی از سارقان نیز به عنوان زاغ‌زن در بیرون از مغازه حضور داشته و سارقان با استفاده از خودروی ریو مالباخته از محل متواری شده‌اند.

در تحقیقات میدانی مشخص شد هیچگونه سرنخی از متهمان در صحنه نمانده که تحقیقات گسترده فنی و پیچیده پلیسی در رابطه با شناسایی متهمان انجام شد.

با هماهنگی‌های انجام شده با مقام قضایی شعبه هفتم دادسرای ناحیه 34 تهران، دو متهم این پرونده ساکن در خیابان ابوذر تهران شناسایی شده و در مخفیگاه خود بازداشت شدند که در همان محل، بخشی از اموال سرقتی نیز کشف و ضبط شد و به همراه متهمان به بازداشتگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال داده شدند.

متهم اصلی پرونده، به هویت سعید مدعی شد که سردسته باند متواری است، او این نقشه را طراحی کرده و با توجه به شناختی که از مغازه مذکور داشته مرتکب چنین سرقتی شده است.

در تجسس از مخفیگاه متهمان، یک دفترچه خاطرات به دست آمد که در متن این دفترچه آرزوهای متهم مبنی بر خرید چند مغازه، منزل و باغ در مناطق مختلف تهران نیز درج شده و حتی متهم قصد پرداخت بدهی‌های خود را با استفاده از طلاهای سرقتی داشت که در قسمتی دیگر از دفترچه نیز، از قسمت کردن طلاها نیز صحبت به میان آمده بود.

59141

سرهنگ داوود فرد؛ جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: از دو متهم دستگیر شده حدود چهار کیلوگرم طلای سرقتی کشف شده و تلاش برای دستگیری نفر سوم (متهم اصلی این پرونده) ادامه دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به شلوغی ایام آخر سال، به کسبه و مخصوصاً طلافروشها پیشنهاد می‌شود که سیستمهای امنیتی خود را بروز کرده و حتماً در محل از دوربینهای مداربسته استفاده کنند.

جانشین رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ متذکر شد: در این پرونده شاهدیم صاحب‌مغازه در ساعتی از روز اقدام به باز کردن مغازه خود برای فروش طلاجات کرده که برای این صنف جزو ساعات پرخطر محسوب می‌شود و شایان ذکر است که مغازه‌دار حتی متهمان را برای نشان دادن نمونه کار به پشت پیشخوان مغازه دعوت کرده و با توجه به پیش آمدن چنین موضوعاتی، ریسک وقوع سرقت نیز بالا رفته است.