کدخبر: ۲۷۰۵۳۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

استعفای ظریف دلواپسان را ذوق‌زده کرد

اقتصادنیوز: روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: موجی از هیجان زدگی از استعفای ظریف از سمت وزارت امورخارجه ایران را می‌توان در واکنش‌های دلواپسان داخلی و رسانه‌های خارجی و معاندان خارج از کشور دید.

به گزارش اقتصادنیوز، این روزنامه در ادامه نوشت: درحالی که استعفای ناگهانی ظریف به خبر اصلی رسانه‌های بزرگ جهان بدل شده و دولت پذیرش استعفا را رد کرده است و البته هشتگ ظریف در توئیتر ترند شده ، منتقدان مرد دیپلماسی ایران از دو سوی داخلی و خارجی به او می‌تازند. آنها با حمله به ظریف از اینکه تصمیم به رفتن گرفته جشن گرفته اند. چهره هایی چون حمیدرسایی ، نماینده پیشین تهران که این دوره به دلایلی اصلا تائید لازم حتی برای شرکت در انتخابات مجلس را بدست نیاورده بود در توئیت خود ضمن خوشحالی از استعفای ظریف ، خیلی هیجان زده خواهان ممنوع الخروجی و محاکمه او شده است!

کاری که رسانه‌های نزدیک به جریان دلواپسان هم به شدت درباره اش نوشته اند. آنها این استعفا را دستاوردی بزرگ می دانند !

 

توئیت های متوالی پر از شادی، این همان هیجانی است که خارج نشینان مخالف انقلاب هم در این دقایق دارند و به ظریف تاخته اند. اینکه خوشحالند این چهره شاخص دیپلماسی صلح رفته و  از این دست که وزیر امورخارجه فلسطین استعفا داده است یا عباراتی تندتر را نثار او کرده اند.

این هیجان زدگی را رسانه های سرشناس رژیم اشغالگر قدس دارند. از هاآرتض تا تایمز اسرائیل. آنها بر این باورند که جدایی چهره محبوبی چون ظریف از دستگاه دیپلماسی ایران، کمکی بزرگ به آنها برای هدف بزرگ شان یعنی تهدیدسازی از ایران است.

شکست کنفرانس ضد ایرانی ورشو، تحقیر مواضع ضد ایرانی اسرائیل در کنفرانس امنیتی مونیخ و عدم همراهی اتحادیه اروپا با پروژه جدید ایران هراسی دولت نتانیاهو با تلاش های تیم ظریف در دستگاه دیپلماسی بی تردید از مهمترین دلایل این ذوق زدگی آنها از استعفای ظریف است.