کدخبر: ۲۷۰۷۲۶ لینک کوتاه

اسرائیل رزمایش نظامی برگزار می‌کند

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از برگزاری رزمایش نظامی ارتش این رژیم در اطراف نوار غزه خبر داده‌ اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بر اساس گزارش پایگاه عبری «حدشوت 24»، رزمایش‌های نظامی ارتش اسرائیل شامگاه سه شنبه(امشب) در منطقه اشکول در نزدیکی نوار غزه برگزار شده است. این رسانه رژیم صهیونیستی آورده است این رزمایش‌های نظامی گسترده خواهد بود و سناریوهای مقابله با نفوذ افراد مسلح(مقاومت فلسطین) به سدیروت(شهرک صهیونیست نشین) و ساحل عسقلان و شاعر هنیگف در این رزمایش شبیه‌سازی خواهد شد.

هشدار درباره پیامدهای ادامه محاصره نوار غزه و چالش راهبردی خطرناک رژیم صهیونیستی

یک گزارش جدید منتشر شده از سوی یک روزنامه رژیم صهیونیستی هشدار داده است که فروپاشی سیستم بهداشتی و فاضلاب در نوارغزه ممکن است منجر به شیوع بیماری‌های واگیردار در اراضی جنوب(سرزمین‌های اشغالی) شود.

در این گزارش که روزنامه یدیعوت آحارانوت منتشر کرده است، آمده است اگر این موضوع مهار نشد، خطر تلاش برای فرار هزاران فلسطینی از غزه به سمت مرزهای اسرائیل(اراضی اشغالی 1948) وجود خواهد داشت.

این گزارش آورده است خطر جدید و پنهانی در راه رسیدن به اسرائیل(مناطق اشغالی) است، این مسئله که بتوان اقدامی برای مقابله با آن انجام داد، قطعی نیست و آن بیماری‌های داخل نوار غزه است بر عکس تهدیدهایی همچون موشک‌ها، بادبادک‌ها(آتش‌زا) و تونل‌هاکه امکان مقابله با آن وجود دارد.

این گزارش می‌افزاید یکی از خطرناکی که تاثیرات وحشتناک‌تری دارد و ممکن است در نتیجه ادامه وخامت اوضاع بهداشتی و زیست محیطی در غزه رخ دهد، حرکت گسترده ساکنان نوار غزه به سمت مرزها با اسرائیل(مناطق اشغالی) است.

در این گزارش آمده است فروپاشی سیستم فاضلاب و خلل و نقص در تامین آب غزه، سبب فروپاشی کامل سیستم بهداشتی شده که این مسئله منجر به بیماری‌های واگیردار و آلودگی خواهد شد.

این گزارش آورده است اولین کسانی که از پیامدهای این وضعیت(بحران بهداشتی و بیماری‌ها) رنج خواهند برد، ساکنان شهرک‌های(صهیونیست‌نشین)اطراف غزه خواهند بود.

این گزارش تاکید کرده است اسرائیل در برابر یک چالش راهبردی مهمی قرار دارد که مقابله با آن مستلزم تخصص‌ها و زمینه‌های مختلف است.

استقبال رژیم صهیونیستی از اقدام خصمانه انگلیس علیه حزب الله

رژیم اشغالگر قدس از اقدام خصمانه انگلیس در تحریم کامل جنبش حزب الله استقبال کرد و از کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا خواست از انگلیس در این زمینه دنباله‌روی کنند.

گلعاد آردان وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در توئیتی نوشت از پادشاهی انگلیس و دوستم، جاوید(وزیر امنیت انگلیس) به خاطر اتخاذ این تصمیم در توصیف حزب الله به عنوان یک سازمان تروریستی تشکر می‌کنم.

وی افزود هر کس واقعا به دنبال مبارزه با تروریسم است، باید تفاوت تقلبی میان شاخه‌های نظامی و سیاسی را نپذیرد.

سفر رئیس جمهور لیبریا به فلسطین اشغالی

سفر رئیس جمهور کشور آفریقایی لیبریا به سرزمین‌های اشغالی خبر دیگری است که رسانه‌‌های رژیم صهیونیستی به آن اشاره کردند.

بر اساس گزارش پایگاه روزنامه عبری یدیعوت آحارانوت، جرج ویا رئیس جمهور لیبریا سفر خود به تل‌آویو را از روز دوشنبه آغاز کرد که این سفر چهار روز طول خواهد کشید. ایوب قرا یکی از وزیران صهیونیست به استقبال جرج ویا رفت. این اولین سفر جرج ویا به مناطق اشغالی از زمان به دست گرفتن قدرت در کشورش از یک سال پیش به شمار می‌رود.

ورود صدها مهاجر یهودی جدید به سرزمین‌های اشغالی در چارچوب سیاست یهودی‌سازی

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از ورود 243 مهاجر یهودی از کشور اوکراین به سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

بر اساس گزارش پایگاه عبری والاه، 243 مهاجر یهودی جدید از اوکراین وارد فرودگاه اللد شدند که این افراد در حیفا، شهر اسدود، نتانیا و ریشون لتسیون اسکان خواهند یافت.

این رسانه آورده است بر اساس آمار آژانس یهود، حدود 29 هزار یهودی طی سال گذشته میلادی به اسرائیل(مناطق اشغالی) مهاجرت کردند که اکثر آنها از روسیه و اوکراین آمده بودند.

بیشترین تعداد مهاجر یهودی که از روسیه وارد سرزمین‌های اشغالی شده‌اند، به حدود 10 هزار نفر می‌رسد که نسبت به سال گذشته میلادی، افزایش 45 درصدی را نشان می‌دهد که پس از آن، مهاجران یهودی اوکراینی قرار دارند که تعداد آنها، 6 هزار نفر اعلام شده است.

بر اساس گزارش این رسانه، دیگر مهاجران از قاره‌های آمریکا آمده‌اند و نسبت مهاجرت سال گذشته و امسال(2019) مشابه است.

گزارش اطلاعاتی صهیونیستی درباره موشک‌های ایران

کانال دوازدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد یک گزارش اطلاعاتی ویژه بر روی میز تصمیم گیرندگان اسرائیل قرار دارد که میزان پیشرفت ایران در توسعه سامانه موشکی‌اش را فاش می‌کند.

این گزارش را شرکت ماهواره‌های صنعتی اسرائیل با نام ایمیج سات آماده کرده که مدعی است نقشه‌های تمام پایگاه‌های موشکی ایران را ترسیم کرده است.

این گزارش آورده است که مسئله به سامانه بزرگ و پیچیده‌ای از پایگاه‌های مستقر در مناطق مختلف ایران و آنچه شهرهای موشکی ایران خوانده می‌شود، اشاره می‌کند.

این گزارش افزود انواع موشک‌هایی که برد آن بین 300 تا دو هزار کیلومتر می‌رسد، در اختیار ایران است یعنی این موشک‌ها می‌تواند تا اسرائیل(مناطق اشغالی) و حتی تا اروپا هم برسد.

بر اساس گزارش این رسانه صهیونیستی، مقاات اسرائیل تلاش‌های دیپلماتیک خود را از طریق ایالات متحده و اروپا در سایه این واقعیت‌ها افزایش داده‌اند و تلاش خواهند کرد مسئله توسعه موشک‌ها را به توافق هسته‌ای جدید اضافه کنند.

خاطر نشان می‌شود روز یکشنبه هفته جاری روزنامه عبری جروزالم پست از سفر محرمانه رئیس سازمان اطلاعات انگلیس(ام آی 6) به سرزمین‌های اشغالی با موضوع ایران خبر داده بود. این روزنامه نوشته بود سفر الکس یونگر که این هفته به صورت سری انجام شد، با هدف دیدار با همتایان اسرائیلی‌اش انجام شد که موضوع آن، احتمال نقض قرارداد هسته‌ای 2015 از سوی ایران بود.