استقبال هلند از ماندگاری ظریف

کدخبر: 271076
« ژاک لویی ورنر» سفیر هلند در ایران پنجشنبه شب در صفحه توئیتر خود از تداوم کار«محمد جواد ظریف» به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وی با اشاره به همایش بین‌المللی جهان نوروز که پنجشنبه در برج میلاد برگزار شد، در توئیتر نوشت که ظریف با گرامیداشت نوروز که آغاز بهار و سال نو است، وظایف عادی خود را پس از رد استعفایش مجددا از سر گرفت.

سفیر هلند ادامه داد: وی با روحیه‌ای خوب، از آغاز دوباره سخن گفت.

ظریف در همایش بین‌المللی جهان نوروز، این رویداد را تحولی انسانی خواند و گفت: بیاییم امروز پیمان ببندیم که سرزمین و جهان خود را نوروزی کنیم.

ظریف ادامه داد: ما نیاز داریم تفکر مبتنی بر قدرت، سلطه استفاده از سلاح‌های مخرب را به تفکر گفت وگو، فراگیری، همدلی و همراهی و همزیستی در خانه‌هایمان، جامعه، منطقه و جهان خود تبدیل کنیم.

وی افزود: نوروز زبان همدلی است، نوروز زبان کنار گذاشتن قهرها است، ما امروز در ایران بیش از هر زمان دیگری نیاز به همدلی و انسجام داریم. ما وارثان فرهنگ نوروز هستیم.

در این همایش که یک روز پس از رد استعفای وزیر امورخارجه برگزار شد، نمایندگانی از کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکمنستان، ترکیه، تاجیکستان، پاکستان، قرقیزستان، قزاقستان، عراق، هندوستان و افغانستان حضور داشتند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما