کدخبر: ۲۷۱۸۰۵ لینک کوتاه

اعتراض موبایل فروشان در تبریز

اقتصادنیوز :موبایل فروشان تبریز از ساعاتی پیش مغازه‌های خود را در اعتراض به طرح رجیستری، بستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،موبایل فروشان بازار موبایل تبریز پس از تعطیلی مغازه‌ها در محوطه بازار تجمع کردند.

یکی از تجمع کنندگان گفت: به دلیل اجرای طرح رجیستری، شرکت‌ها نمی‌توانند گوشی وارد کنند و ما گوشی رجیستر شده نداریم که بفروشیم و حدود یک هفته هست که هیچ درآمدی نداشته و عملا بیکاریم. 

یکی دیگر از کسبه بازار موبایل تبریز بیان کرد: حدود یک هفته هست که هیچ شرکتی گوشی وارد نمی‌کند و گوشی‌هایی هم که در بازار هست قیمت خیلی بالایی دارند، اکثر موبایل فروشان قشر جوان هستند که عملا در شرایط کنونی بیکار هستند. 

یکی دیگر از اصناف موبایل نیز گفت: حدود یک هفته هست که سایت رجیستری را بسته اند و کلا نمی‌توانیم گوشی رجیست کنیم، گوشی‌هایی که اخیرا فروخته شده و دست مردم هستند بدون رجیستری هستند و موقع اتمام مهلت قانونی، مردم آن‌ها را پس می‌آورند، دلیل اینکه چرا سایت را بستند را هم نمی‌دانیم. 

وی  افزود: عملا گوشی قانونی در کشور نداریم و آن‌هایی که با کد هستند قیمت بالایی دارند و مشتری مجبور هست از ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومان هزینه اضافی بپردازد. 

وی اظهارکرد: اکنون هم که حدود یک هفته هست سایت را بسته اند عملا فروش نداریم و در حال زیان دادن هستیم. 

یکی دیگر از کسبه این بازار گفت: ما هر روز ضرر می‌کنیم، گوشی از زمان مطرح شدن بحث رجیستری، گران شده است، کسی قدرت خرید ندارد، ما می‌خواهیم به مشکلات ما رسیدگی کنند، در این شرایط اقتصادی هر کسی می‌خواهد برای خانواده خود نان شب تهیه کند. گوشی‌هایی که الان به مردم فروخته شده است یک ماه دیگر قطع می‌شود. 

معترض دیگری  گفت: یک و نیم ماه وقت داریم که گوشی‌هایی را که فروخته ایم رجیست کنیم؛ مشتری‌ها گوشی‌ها را برمی‌گردانند و ما مجبوریم مغازه‌ها را ببندیم. 

وی ادامه داد: کالای رجیست شده و گارانتی دار در بازار نیست که آن را بفروشیم، در مورد گوشی‌های بدون کد هم که خودمان پول می‌ریختیم و گمرک آن را باز میکرد، الان سایت مربوطه را بسته اند. 

وی  بیان کرد: دوستان ما به استانداری مراجعه کردند و جواب شنیده اند که فعلا منتظر بمانید، گمرک هم ظاهرا گفته فعلا قصد باز کردن سایت ندارد.