کدخبر: ۲۷۲۴۶۲ لینک کوتاه

پیام موگرینی به مناسبت روز زن

اقتصادنیوز: فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مناسبت ۸مارس روز جهانی زن گفت : وظیفه داریم که حقوق زنان و مساله برابری زن و مرد را که طی دهه ها تلاش به دست آمده حفظ و اطمینان حاصل کنیم که به عقب بر نمی گردیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، موگرینی روز جمعه با انتشار پیام ویدئویی در توییتر به ملاقات با زنانی اشاره کرد که برای صلح در سوریه و بازسازی لیبی تلاش می‌کنند، زن پناهنده‌ای که بعداً به یک کارآفرین موفق تبدیل شد و آن زنی که به مقام وزارت امور خارجه دست پیدا کرد. 

همه آن‌ها به گفته او در مقطعی از زندگی‌شان با این مانع مواجه بودند که 'این شغل برای زنان نیست و قبلاً این‌گونه نبوده است' 

موگرینی افزود: اما در مقابل تمام اختلاف‌نظرها، کلیشه‌ها، گاهی مخالفت خانواده‌ها و تمام موانع ایستادگی کردند.

وی ادامه داد: هر بار یک زن به منصبی دست می یابد یک پیروزی برای تمام زنان است و مرهون اراده آن زن و تمام عناصری است که در دهه‌های مختلف تلاش کردند تا این شرایط را فراهم کنند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: اینک وظیفه‌داریم به دخترانمان بگوییم که آن‌ها می‌توانند به هر جایگاهی که می‌خواهند برسند و تنها آسمان و ظرفیت‌های فردی محدودیت آن‌ها به شمار می‌رود.

وی افزود: پیشرفت یک‌بار و برای همیشه به دست نمی‌آید. بایستی هرروز برای اطمینان از برابری در جامعه مبارزه کنیم و در این نبرد زن و مرد در یک جایگاه هستند.