کدخبر: ۲۷۲۴۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شرکت خودرو ساز BMW اسپانسر جدید بایرن مونیخ +عکس

اقتصاد نیوز:کمپانی ب‌ام‌و به زودی با پرداخت ۸۰۰ میلیون یورو به جای رقیب خود آئودی، به عنوان اسپانسر اصلی و سهامدار باشگاه بایرن مونیخ معرفی خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز، رسانه‌های آلمانی با انتشار مجدد گزارش نشریه منیجر مگزین اعلام کردند که باشگاه بایرن مونیخ به زودی اسپانسر/ سهامدار جدیدی پیدا خواهد کرد. بر اساس این گزارش، کمپانی آلمانی ب‌ام‌و قصد دارد سهام آئودی، اسپانسر فعلی بایرن مونیخ، را خریداری کرده و دست‌کم تا سال 2025 با بایرن وارد یک شراکت بزرگ شود.

 

در حال حاضر آئودی 8.33درصد سهام بایرن مونیخ را در اختیار دارد و 16.67درصد سهام باشگاه هم بین آلیانز و آدیداس تقسیم شده است. 75درصد باقی‌مانده سهام باشگاه بین اعضای باشگاه بایرن مونیخ تقسیم شده چون در باشگاه‌های بوندس‌لیگا طبق قوانین آلمان حداکثر سهام هر باشگاه که می‌تواند در اختیار شرکت‌های تجاری باشد 49درصد است.

بر اساس این گزارش، ادموند اشتویبر، از اعضای شورای نظارت باشگاه بایرن مونیخ تایید کرده که دو طرف پیش از این تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده‌اند. 800میلیون یورویی که توسط ب‌ام‌و پرداخت خواهد شد از طرف بایرن مونیخ برای خرید سهام آئودی در این باشگاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بخش دیگری از این مبلغ به عنوان هزینه اسپانسرینگ باشگاه مصرف خواهد شد. در حال حاضر آئودی با باشگاه بایرن مونیخ یک قرارداد اسپانسرینگ دارد که اعتبار آن تا پایان سال 2025 است.

با توجه به اینکه ب‌ام‌و شرکتی متعلق به ایالت باواریا است و بایرن مونیخ هم بزرگترین باشگاه فوتبال این ایالت به حساب می‌آید، همکاری این دو غول  باواریایی، اتفاقی است که این ایالت از مدتها پیش در انتظار آن بوده است.