کدخبر: ۲۷۲۷۱۹ لینک کوتاه

مرگ ۱۱ نوزاد؛وزیر بهداشت تونس را مجبور به کناره‌گیری کرد

اقتصادنیوز:«یوسف الشاهد» نخست وزیر تونس شنبه شب با استعفای «عبدالرووف الشریف» وزیر بهداشت این کشور که به دنبال مرگ۱۱ نوزاد در یک یبمارستان دولتی از منصب خود کناره گیری کرد، موافقت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا  الشاهد در گفت و گوی مطبوعاتی در حاشیه دیدارش از بیمارستان «الرابطه» در اطراف پایتخت گفت: تحقیقات در خصوص این موضوع جریان دارد و دادستان کل همچنین در حال پیگیری است و با مسئول خاطی برخورد خواهد شد.

نخست وزیر تونس با خانواده نوزادان جان باخته ابراز همدری کرد وگفت که دستورات لازم برای حمایت مادی ومعنوی از این خانواده ها را ابلاغ کرده است.

وزارت بهداشت تونس شنبه تحقیقات فوری را در خصوص مرگ 11 نوزاد در بیمارستانی در پایتخت این کشور را آغاز کرد.

«سفیان السلیطی» سخنگوی دادگاه بدوی تونس در این باره گفت: دادستانی کل کشور اجازه به جریان افتادن پرونده حادثه مرگ نوزادان بیمارستان « الرابطه » را صادر کرده است.

وزارت بهداشت تونس اعلام کرد: 11 تن از نوزادان بخش زنان و زایمان بیمارستان رابطه پایتخت در روزهای پنجشنبه و جمعه (هفتم و هشتم مارس) جان باخته اند.

مقام های بهداشتی تونس پیش از این دلیل اعلام کردند که به احتمال زیاد، مرگ این کودکان ناشی از عفونت در خون آنها بوده است.

درهمین حال «محسن مرزوق» دبیرکل جنبش مشروع تونس، حزبی که وزیر بهداشت مستعفی از آن در کابینه الشاهد حضور داشت، در خصوص استعفای الشریف گفت: این یک تصمیم صائب، شجاعانه و مسئولانه بوده است.

مرزوق در صفحه فیسبوک خود نوشت: با وجود آن که وی مسئول مستقیم این فاجعه نبوده است و این موضوع ناشی از عوامل دیگری بوده است، وی مسئولیت خود در این حادثه پذیرفته است.