الأهرام: روحانی پیامی محکم به آمریکا داد

کدخبر: 273267
اقتصادینوز- روزنامه مصری «الاهرام» با بیان اینکه «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران با سفر به عراق پیام تند و محکمی به واشنگتن و متحدان منطقه ای واشنگتن داد، افزود که به رغم تحریم ها، ایران همچنان تأثیر قدرتمندی در عراق و منطقه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ این روزنامه روز سه شنبه یاد آور شد که روحانی اعلام کرد که ایران مصمم به تقویت روابط برادرانه با عراق است و روابط بغداد و تهران را نمی توان با روابط کشور اشغالگری همانند آمریکا مقایسه کرد و بمب هایی را که آمریکا بر سر عراقی ها و سوری ها و کشورهای دیگر منطقه ریخت، فراموش کرد. 
الاهرام همچنین به نقل از منابع ایرانی گزارش داد که در این سفر سه روزه توافقنامه هایی در زمینه انرژی، حمل و نقل، کشاورزی، صنعت و بهداشت امضا شد. 
این روزنامه مصری اشاره کرد که رئیس جمهوری ایران پیش از استقبال رسمی از وی در عراق، به زیارت کاظمین رفت.
الاهرام نوشت که یک مسئول ایرانی که همراه روحانی در سفر به عراق است، به خبرگزاری 'رویترز' گفت که عراق کانال دیگری برای ایران در برابر تحریم های مستبدانه آمریکا بوده و فرصت های اقتصادی زیادی برای آن فراهم خواهد کرد. «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران نیز که پیش از روحانی به بغداد سفر کرده بود، تحریم های آمریکا را مستبدانه و غیرقانونی و ضد ملت ایران دانست.
رئیس جمهوری اسلامی ایران در سفری سه روزه دیروز وارد بغداد شد و در «قصر السلام» (کاخ صلح) ریاست جمهوری عراق مورد استقبال رسمی «برهم صالح» همتای عراقی اش قرار گرفت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما