کدخبر: ۲۷۳۵۰۵ لینک کوتاه

انتشار اولین عکس از جلسه حسن روحانی و آیت‌الله سیستانی/ پیام این عکس چیست؟

اقتصادنیوز: حسن روحانی رئیس جمهوری، ساعاتی پیش با آیت‌الله سیدعلی سیستانی از مراجع تقلید شیعه دیدارکرد.

روحانی سیستانی

به گزارش اقتصادنیوز، از دیدارهای آیت‌الله سیستانی در اکثر موارد تصویری منتشر نمی‌شود. انتشار تصویر این دیدار می‌تواند نشان از توجه ویژه ایشان به رئیس‌جمهوری ایران ارزیابی شود. این تصویر توسط سایت شفقنا نزدیک به این مرجع تقلید منتشر شده است.

آیت الله سیستانی پیش از ظهر امروز با حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران و هیات همراه  دیدار کرد.

رییس جمهور اسلامی ایران در این دیدار نتایج مذاکرات خود با مسئولان عراقی و آنچه در چارچوب تقویت روابط دوستی و حسن همجواری میان دو کشور بدست آمده را تشریح کرد.

آیت‌الله سیستانی نیز از هر گونه اقدامی در راستای تقویت روابط عراق با همسایگان خود بر اساس منافع طرفین و احترام به حاکمیت کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها استقبال کرد.

اوبا اشاره به جنگ سرنوشت ساز ملت عراق برای شکست تجاوز داعش، جانفشانی های بزرگ مردم قهرمان عراق بر پیروزی بر این گروه تروریستی و دور ساختن خطر آن از کل منطقه و همچنین نقش دوستان در تحقق این مسئله را یادآور شد.

آیت‌الله سیستانی همچنین به مهمترین چالش های پیش روی عراق در مرحله کنونی که مبارزه با فساد، بهبود خدمات عمومی، انحصار سلاح در دست دولت و سرویس های امنیتی هستند اشاره کرده و ابراز امیدواری کردند که دولت عراق در این زمینه پیشرفت قابل قبولی رقم بزند.

او در پایان بر لزوم این مسئله تاکید کرد که سیاست های منطقه ای و بین المللی در این منطقه جساس متعادل و متوازن باشد تا ملت های آن را از خسران و مصائب بیشتر مصون سازد.