کدخبر: ۲۷۳۵۱۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آمریکا معافیت هند از تحریم نفتی ایران را تمدید می‌کند؟

اقتصادنیوز؛ یک رسانه هندی به نقل از یک سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا از احتمال ادامه معافیت خریداران نفت ایران از تحریم‌های آمریکا خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ یک سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در ایمیلی به روزنامه "هندو" گفت که واشنگتن هنوز به معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه فروش نفت ایران که هند و هفت کشور دیگر از آن بهره‌مند شده‌اند پایان نداده است.

این سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در عین حال افزود: سیاست ما کماکان این است که تمام کشورها به‌طور کامل و هرچه سریع‌تر خرید نفت از ایران را متوقف کنند. آمریکا معافیت‌های قابل توجهی را در نوامبر ۲۰۱۸ برای هند، چین، کره جنوبی، ایتالیا، یونان، ژاپن، تایوان و ترکیه در نظر گرفت تا خرید خود را کاهش دهند.

این روزنامه هندی در ادامه نوشت که انتظار می‌رود وزیر امورخارجه هند در سفر خود به واشنگتن که در هفته جاری انجام شد، در دیدار با همتای آمریکایی‌اش درباره ادامه معافیت از این تحریم‌های آمریکا رایزنی کرده باشد تا دهلی همچنان بتواند پس از پایان این دور از معافیت‌ها پس از شش ماه به واردات نفت از ایران ادامه دهد.

وزارت امورخارجه آمریکا در بیانیه‌ای درباره دیدار روز دوشنبه وزیران امورخارجه هند و آمریکا در واشنگتن اعلام کرد که دو طرف درباره همکاری برای مقابله با تروریسم و یک سری مسائل بین‌المللی منطقه‌ای که برای هر دو طرف اهمیت دارد، رایزنی کردند.