اولین اظهارنظرمادربزرگ عامل حملات تروریستی نیوزیلند+ عکس

کدخبر: 274069
اقتصادنیوز: مادربزرگ عامل حملات تروریستی اخیر در نیوزیلند با عذرخواهی از بابت این اقدام نوه‌اش گفت، از شنیدن اینکه چنین عملی از او سر زده، حیرت زده شده است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،ماری فیتزجرالد ۸۱ ساله همچون مادربزرگ دیگر برنتون تارانت، عامل حملات تروریستی اخیر به دو مسجد در نیوزیلند در اظهاراتی گفت، همچنان باور نمی‌کند که نوه او توانسته چنین قتل عامی انجام دهد.

او در این اظهاراتش که امروز (یکشنبه) برای نخستین بار از زمان وقوع حملات روز جمعه در نیوزیلند مطرح شد گفت: هنگامی که خبر رخ دادن این حملات در منطقه کرایست‌چارچ نیوزیلند را شنیده متحیر شده است.

او در مصاحبه با شبکه "ناین نیوز" گفت: خیلی سخت است که یک نفر با این مساله کنار بیاید که یک عضو خانواده‌اش دست به چنین کاری زده باشد.

ماری فیتزجرالد، مادربزرگ برنتون تارانت در توصیف نوه‌اش گفت: او در دوران نوجوانی علاقه زیادی به حوزه کامپیوتر داشت و توجه چندانی به جنس مخالف نمی‌کرد.

ماری فیتزجرالد اظهار کرد: نوه من عادت داشت که صرفاً از کامپیوتر سر در بیاورد چون از نظر او صحبت با جنس مخالف بیش از حد دشوار بوده است.

به گفته این مادربزرگ، برنتون تارانت در زمان نوجوانی در محله "گرفتون" در "نیو ساوث ولز استرالیا، یک بچه عادی و شاد محسوب می‌شد اما مرگ پدر او در اثر بیماری سرطان در سال ۲۰۱۰ روی او اثر گذاشته و او را روانه هفت سال سفر در اروپا و آسیا کرد.

او گفت: رسانه‌ها می‌گویند برنتون تارانت مدت زیادی بوده که برای این حمله برنامه ریزی می‌کرده، بنابراین او ذهن سالمی نداشته است. من فکر می‌کنم که از زمانی که او به سفرهای خارجی رفت تغییراتی در او ایجاد شد.

مادربزرگ عامل این حملات تروریستی این مصاحبه را در کنار عموی وی انجام داده و از خانواده‌های قربانیان عذرخواهی کرد.

او گفت: ما بسیار برای خانواده‌هایی که آنجا هستند و عزیزان‌شان کشته یا زخمی شده‌اند متاسف هستیم و می‌خواهیم به خانه خود برگردیم و خودمان را از چشم دیگران مخفی کنیم.

این در حالیست که پیش از این مادربزرگ دیگر برنتون تارانت به نام "جویس" که 94 سال دارد نیز در مصاحبه با دیلی میل استرالیا عنوان کرد که او فکر می کرد نوه‌اش "پسر خوبی" است و آخرین بار در کریسمس با او ملاقات کرد.

 

 
تیتر یک
  • دامنه مجاز در بازار ارز

    اقتصاد نیوز: برخی می گویند قیمت ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار دلار عدد سرنوشت سازی است چرا؟

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید