کدخبر: ۲۷۴۱۷۶ لینک کوتاه

۷ کشته و زخمی در درگیری ارتش عراق و پ.ک.ک

اقتصادنیوز: ارتش عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، درگیری‌های نیروهای این ارتش با شبه‌نظامیان پ.ک.ک در شمال این کشور منجر به کشته شدن دو سرباز و زخمی شدن پنج تن از شبه‌نظامیان پ.ک.ک شد.

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، ارتش عراق در بیانیه خود آورد: این درگیری‌ها در سنجار (شهر ایزدی‌نشین) واقع در استان نینوا در شمال غرب عراق پس از آن رخ داد که به نیروهای پ.ک.ک اجازه عبور از ایست بازرسی ارتش داده نشد.

ارتش عراق اعلام کرد: شبه نظامیان پ.ک.ک با یک دستگاه خودرو به یک سرباز برخورد کرده و به ایست بازرسی یورش بردند. پ.ک.ک تا این لحظه واکنشی به این خبر نداشته است.

به گفته یک منبع، نیروهای ارتش تعدادی از افراد قاچاقچی وابسته به حزب پ.ک.ک را که بین عراق و سوریه رفت‌وآمد دارند، بازداشت کردند که منجر به تیراندازی نیروهای کرد به سمت ارتش عراق شد.

رسانه‌های محلی گزارش دادند، نیروهای دفتر نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق برای پیگیری وضعیت قاچاق موجود بدون اشاره به ماهیت قاچاق به این منطقه وارد شدند.

وقوع درگیری‌ها میان ارتش عراق و گروه‌های شبه نظامی به استثنای داعش به ندرت رخ می‌دهد.

سنجار واقع در نزدیکی مرزهای عراق با سوریه یکی از اولین مناطقی است که در سال ۲۰۱۵ از گروه تروریستی داعش پس گرفته شد. با این حال وضعیت امنیتی این منطقه به دلیل حضور تعدادی گروه‌های شبه‌نظامی همچنان شکننده است.

پ.ک.ک چندین دهه است در جنوب ترکیه فعالیت داشته و پایگاه‌هایی در شمال عراق از جمله در نزدیکی سنجار دارد.

گروه‌های شیعه حشد شعبی عراق که در شکست داعش مشارکت داشتند، در نزدیکی سنجار حضور دارند.

همچنین نیروهای پیشمرگ کرد وابسته به اقلیم کردستان عراق در این منطقه مستقر هستند.