وزیرانرژی روسیه:تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا غیر قانونی است

کدخبر: 274239
اقتصادنیوز: آلکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفت : تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا غیر قانونی و اقدامی یک طرفه است و سردرگمی در بازار جهانی نفت ایجاد می کند .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، نواک که برای حضور در سیزدهمین نشست کمیته وزارتی نظارت بر توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک وارد باکو شده است ، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: کشورهای عضو اوپک و غیر عضو تولید کننده نفت باید در اتخاذ تصمیمات آتی درباره کاهش حجم تولید نفت ، شرایط نامشخص و عدم اطمینان در بازار جهانی ناشی از تحریم های آمریکا را مد نظر داشته باشند . 
نواک گفت : در حال حاضر برنامه ریزی برای یک ماه قبل بدلیل نوسانات بالای ناشی از تحریم های آمریکا بسیار سخت است و ما ناگزیر هستیم در اتخاذ تصمیم در بازار ، این عدم اطمینان را در نظر داشته باشیم . 
وی افزود: تحریم های آمریکا تاثیر منفی به بازار دارد و توازن تقاضا و عرضه در آن را به هم می زند . 
سیزدهمین نشست کمیته وزارتی نظارت بر توافق کاهش تولید اوپک و غیر اوپک امروز ( دوشنبه ) با حضور رییس سازمان اوپک ، وزیران انرژی و مقامات بلند پایه برخی کشورهای عضو این سازمان از جمله ونزوئلا ، عربستان ، عراق ، الجزایر ، امارات متحده عربی ، کویت ، لیبی ، نیجریه و کنگو و از کشورهای غیر عضو تولید کننده نفت روسیه ، جمهوری آذربایجان ، قزاقستان ، بحرین و برونئی در باکو برگزار شد . 
بررسی گزارش اجرای تعهدات کشورهای عضو اوپک و غیر عضو در باره کاهش میزان استخراج روزانه نفت در ماههای ژانویه و فوریه پس از گذشته اجلاس کمیته وزیران انرژی کشورهای عضو اوپک و غیر عضو در ماه دسامبر سال 2018 میلادی در وین ، شرایط جاری بازار جهانی نفت و تاثیر عوامل اقتصادی و سیاسی به این بازار از محوره های عمده مورد مذاکره این نشست در باکو بود . 
کشورهای عضو سازمان اوپک و غیر عضو در ماه دسامبر سال گذشته میلادی در وین گردهم آمده و در باره کاهش 1.2 میلیون بشکه روزانه حجم استخراج نفت به توافق رسیدند . 
نشست کمیته وزارتی نظارت بر توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک در هر دو ماه یک بار با هدف بررسی چگونگی اجرای تعهدات کشورها در این زمینه برگزار می شود . 

از دست ندهید
بلیط هواپیما