کدخبر: ۲۷۴۲۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

«ابراهیم رئیسی» خواستار تشکیل نهضت جهانی مقابله با تروریسم و نژادپرستی شد

اقتصادنیوز؛ رئیس قوه قضائیه ضمن اشاره به حادثه تروریستی نیوزیلند، خواستار تشکیل نهضت حقوقی مقابله با نژادپرستی، تروریسم و افراط گرایی در سراسر جهان شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ سید ابراهیم رئیسی روز دوشنبه در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به حادثه تلخ تروریستی اخیر در نیوزیلند، گفت: صرف ابراز تاسف و اعلام محکومیت در پی وقوع چنین حوادثی کافی نیست و بر همین اساس از همه قضات، حقوقدانان و طرفداران حقیقی حقوق بشر در سراسر جهان دعوت می کنیم که با همکاری و تبادل نظر، به یک اجماع قدرتمند دست یابند و با پیوستن به نهضت حقوقی مقابله با نژادپرستی، تروریسم و افراط گرایی، گام هایی جدی در این عرصه بردارند.

وی افزود: دستگاه قضایی جمهوری اسلامی نیز به عنوان عالی ترین مجموعه قضایی کشوری که از قربانیان اصلی تروریسم و خشونت در جهان است، این آمادگی را دارد که محور این نهضت و هماهنگ کننده تلاش های جهانی در این حوزه باشد.

رئیسی با محکوم کردن این حادثه تروریستی اضافه کرد: این اقدام نژادپرستانه علیه مسلمانان با اقدامات افراط گرایانه گروه های تکفیری و تروریستی نظیر داعش که به نام اسلام دست به نفرت پراکنی، ترور و وحشت آفرینی می زنند، شباهت های زیادی دارد و همگی دستاورد شوم پروژه های اسلام هراسانه ای است که در اندیشکده های غرب طراحی و از سوی رسانه های آنها با پشتیبانی دولت ها به مرحله اجرا در می آید.

عبور از مشکلات دستگاه قضایی نیازمند همکاری همه بخش هاست

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: بی تردید امروز عبور از مشکلات و چالش های پیش روی دستگاه قضایی، نیازمند همکاری همه بخش ها و تلاش های قضات دلسوز، دغدغه مند و متدین است و از سوی دیگر، حل مشکلات کشور نیز به همکاری همه قوا و دستگاه ها بستگی دارد؛ چنانکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در پیام غنی و پرمحتوای خود بر این مهم تاکید کردند.

وی سال 97 را سال شکست دشمنان جمهوری اسلامی دانست وافزود: با حضور آگاهانه ملت بزرگ ایران در عرصه های مختلف تحت رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری، امسال را در حالی به پایان می رسانیم که دشمنان جمهوری اسلامی در طراحی های بسیار پیچیده امنیتی، ایذایی، اقتصادی و روانی علیه کشورمان متحمل شکست های سنگینی شدند و مردم بزرگ ایران نیز بیش از هر زمان دیگری نشان دادند که در مسیر ایستادگی و مقاومت، عزم جدی و راسخ دارند.

رئیسی با قدردانی از دشمن شناسی، زمان شناسی و موقعیت شناسی ملت ایران، این آگاهی را در کنار رهنمودهای مقام معظم رهبری از مهم ترین مولفه های شکست دشمن دانست و خاطرنشان کرد: مردم بزرگوار ما به خوبی می دانند که ایستادگی مقتدرانه در برابر دشمنان، جز از طریق اتکال به خدا و اعتماد به نفس میسر نیست و این نسخه شفابخشی است که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز قرار گرفته است.

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری و اشاره به دوگانه های مهم از جمله حرکت امیدوارانه و فعالانه گفت: امروز حرکت امیدوارانه و دوری از یاس و ناامیدی و همچنین حضور فعال و پرهیز از هرگونه انفعال برای همه مردم و مسئولان کشور، مسیر صحیحی است که از سوی رهبر معظم انقلاب ترسیم شده و قضات، کارکنان و مسئولان قضایی نیز با تبعیت از این پیام و توصیه راهگشا، تمام تلاش خود را برای تحقق حرکت امیدوارانه و فعالانه در گام دوم انقلاب، به کار خواهند بست.

در این جلسه در مورد راهکارهای تحول در رویه جدید مدیریت قضایی، نظرات اعضای حاضر مورد بررسی قرار گرفت.