کدخبر: ۲۷۴۳۳۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آغاز مجدد نشست دستمزد پس از تنفسی کوتاه

آغاز مجدد نشست دستمزد پس از تنفسی کوتاه

اقتصادنیوز :مذاکرات دستمزد ۹۸ که دقایقی قبل با تنفسی کوتاه به پایان رسیده بود، با ورود به بحث سبد معیشت کارگران آغاز شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اگر چه در آغاز جلسه مذاکرات سخت و دشوار پیش رفت و گروه کارفرمایی از مواضع خود در خصوص تعیین دستمزد بر اساس نرخ تورم عقب‌نشینی نکرد اما در پایان جلسه با استدلال گروه کارگری مبنی بر کاهش قدرت خرید و افزایش رقم هزینه سبد معیشت دیدگاه‌های دو طرف تا حدودی به یکدیگر نزدیک شد.

مشاهدات خبرنگار ایسنا حاکی از آن است که دیدگاه گروه کارگری و کارفرمایی تا حدودی به یکدیگر نزدیک شده هر چند که سر سبد معیشت کارگران همچنان اختلاف نظر دارد.

یکی از نمایندگان گروه کارگری در حاشیه دویست و هشتاد و دومین نشست شورای عالی کار در گفت‌وگویی کوتاه با ایسنا گفت: تلاش گروه کارگری در جلسه امشب این است که مبنای تعیین دستمزد کارگران به رقم سه میلیون و ۷۶۰ هزار تومانی هزینه معیشت نزدیک شود و تاکید آنها این است که در خصوص مصوبه افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان قطعاً استدلال علمی وجود داشته است که مجلس نیز آن را تأیید کرده است.

وی گفت: دستمزد جامعه کارگری هم باید به دریافتی کارمندان نزدیک شود؛ چرا که آنها نیز در همین جامعه زندگی می‌کنند و از شرایط اقتصادی کشور تأثیر می‌پذیرند.