کدخبر: ۲۷۴۸۲۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

استقبال نتانیاهو از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

اقتصادنیوز؛ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به رئیس جمهور آمریکا، وزیر امورخارجه و مشاور امنیت ملی این کشور به دلیل بازگشت تحریم‌ها علیه ایران تبریک گفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای بی اساس خود مبنی بر نظامی بودن برنامه هسته ای ایران به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی این کشور برای اعمال تحریم علیه ایران تبریک گفت.

نتانیاهو که از ابتدای مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه موسوم به ۱+۵ با توافق مخالف بود، از معدود مقامات در دنیا به شمار می آید که پس از خروج واشنگتن از توافق هسته ای از این اقدام استقبال کرد.

در حالی که رژیم صهیونیستی صاحب بزرگترین زرادخانه هسته‌ای خاورمیانه است و وجود آن را انکار می‌کند نتانیاهو مدعی شد که ایران همچنان درباره ماهیت فعالیت‌های هسته‌ای‌اش به جامعه بین الملل دروغ می‌گوید.

نتانیاهو بدون اشاره به سیاست‌های مداخله جویانه و جنگ طلبانه هم‌پیمان بزرگش آمریکا در خاورمیانه ادعا کرد که ایران صلح منطقه و جهان را به خطر می‌اندازد و باید متوقف شود.

به گزارش ایسنا، این ادعاهای نخ نما و تکراری در حالی مطرح می شود که آژانس بین المللی انرژی اتمی به طور مکرر و در تمامی گزارشات خود از اجرای توافق هسته ای تائید کرده است که جمهوری اسلامی ایران به طور کامل تعهداتش در توافق را اجرا می کند و به آن پایبند است.