کدخبر: ۲۷۴۸۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فرمانده پلیس راه مازندران خبر داد؛

ریزش کوه در محور هراز/ جاده تا اطلاع ثانوی مسدود است

اقتصادنیوز؛ علیرضا قدمی، فرمانده پلیس راه مازندران گفت که ریزش کوه منجر به مسدود شدن جاده هراز ( آمل- تهران) شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ جاده هراز یکی از پرترافیک ترین محورهای کشور با میانگین تردد روزانه بیش 50 هزار دستگاه خودرو سواری است.

فرمانده پلیس راه مازندران روز دوشنبه گفت: ریزش کوه در محدوده پلور محور هراز اتفاق افتاد که منجر به بسته شدن این محور شد. 

علیرضا قدمی علت ریزش کوه را بارش سنگین برف و نفوذ آب حاصل از آن در خاک کوه عنوان کرد و ادامه داد : گروههای راهداری سرگرم برداشتن سنگ ریزه ها از کف جاده و بازگشایی محور هستند.

وی همچنین با اشاره به بارش برف در این محدوده پیش بینی کرد که تا ساعتی دیگر این محور بار دیگر بازگشایی و تردد در آن از سر گرفته شود.

فرمانده پلیس راه مازندران به رانندگان توصیه کرد که در شرایط فعلی رانندگان و مسافران نوروزی برای تردد از محور جایگزین سوادکوه ( قائمشهر- تهران) استفاده کنند یا صبر بیشتری خرج دهند.

جاده هراز به دلیل مسافت کمتر به تهران در مقایسه با سایر محورهای مواصلاتی مازندران به پایتخت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که یک سوم ترافیک محورهای استان مربوط به این محور است.

هراز تا اطلاع ثانوی بسته خواهد بود

سیاوش محبی، فرمانده پلیس راه شرق استان تهران اظهار داشت: محور هراز به علت نداشتن ایمنی کافی و احتمال ریزش سنگ بسته شد.

وی افزود: این محور تا اطلاع ثانوی بسته خواهد بود و نمی توان زمانی برای باز کردن آن اعلام کرد.

رییس پلیس راه شرق استان تهران گفت: در حال حاضر شاهد بارش باران در تمام محورهای مواصلاتی شرق استان تهران و برف در مناطق مرتفع و کوهستانی هستیم.

محبی از رانندگان خواست در صورت نداشتن سفرهای غیرضروری از محور فیروزکوه نیز تردد نکنند.

فرمانده پلیس راه شرق استان تهران ادامه داد: مسافران با توجه به شروع بارش برف و باران از شب گذشته و احتمال سیلابی شدن و سقوط سنگ در مسیرهای فیروزکوه و هراز حتی المقدور از سفرهای غیر ضروری از این مسیرها خودداری کنند.

وی در خصوص اوضاع ترافیکی محورهای مواصلاتی شرق استان تهران نیز گفت: در حال حاضر تمام محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا (ع) و حرم تا حرم در محدوده استان تهران ترافیک عادی و روان شاهد هستند.