کدخبر: ۲۷۵۰۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پیام آیت الله مکارم شیرازی در پی حادثه سیل در شیراز

پیام آیت الله مکارم شیرازی در پی حادثه سیل در شیراز

اقتصاد نیوز: آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی با ابراز تاسف از حادثه غم انگیز سیل شیراز، بر جبران خسارتهای این حادثه توسط مسئولان و خیران تاکید کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا؛ در این پیام که آمده است: حادثه بسیار غم انگیز سیل در شیراز و تلفات و خسارات آن سبب تاسف شدید گردید. اینجانب ضایعات آن را به همه همشهریان عزیز و مهمانان محترم و همه قشرها به خصوص علما تسلیت عرض می کنم و شادی روح درگذشتگان و شفای مجروحان را از خداوند متعال خواهانم.

پیام ادامه یافته است: اکنون باید تمام کوشش مسئولان و خیران محترم متوجه جبران خسارت های وارده باشد و موقع آن رسیده که خیران شهر که بحمدالله عددشان زیاد است، ستادی تشکیل دهند و کمک‌های لازم را جمع آوری کرده و با همکاری مسئولان به جبران خسارت ها بپردازند و همان گونه که قبلا عرض کردم، مردم می توانند از یک سوم وجوهات شرعیه خود برای این کار استفاده کنند.

در این پیام تصریح شده است: در ضمن لازم است مکان های آسیب پذیر که تاکنون مورد غفلت واقع شده مورد بررسی کامل قرار گیرد و اقدام های لازم برای جلوگیری از تکرار این حوادث دردناک انجام پذیرد. پذیرایی محبت آمیز همشهریان محترم از مهمان های عزیز مورد تشکر فراوان است. خداوند یار و نگهدار همه باشد.

در حادثه سیل شیراز در هفته جاری، 18 تن جان خود را از دست دادند و 107 تن نیز مصدوم شدند.