کدخبر: ۲۷۵۱۹۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترزا می قول داد استعفا کند

ترزا می قول داد استعفا کند

اقتصادنیوز: ترزا می نخست وزیر انگلیس اعلام کرد در صورتی که طرح پیشنهادی او برای نحوه خروج کشور از اتحادیه اروپا تصویب شود، آماده کناره گیری از مقامش خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بی بی سی گزارش داد، ترزا می به نمایندگان حزب محافظه کار مجلس انگلیس قول داده است که در صورت حمایت از طرح او برای برگزیت، از سمت نخست وزیری استعفا خواهد داد.

وی به نمایندگان مجلس اعلام کرد: «آماده ام تا این مقام را زودتر از زمانی که قصد داشتم، ترک کنم تا آن چه را که برای کشورمان و برای حزبمان صحیح است، انجام دهم.»

می افزود به این موضوع واقف است که نمایندگان حزب محافظه کار با حضور او در مرحله بعدی مذاکرات مربوط به برگزیت مخالف هستند، و به همین دلیل با این تصمیم مقابله نمی کند.

با وجود وعده استعفای می، مخالفت نمایندگان با طرح او برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا همچنان ادامه دارد.

پارلمان انگلیس تا کنون تمامی طرح های توافق شده میان دولت ترزا می و اتحادیه اروپا درباره برگزیت را رد کرده است.

بیشتر بخوانید

تلاش نهایی «ترزا می» برای گرفتن رأی موافق پارلمان درباره توافق برگزیت

درخواست نخست وزیر انگلیس برای تاخیر کوتاه برگزیت

حزب اصلی مخالف دولت می، یعنی حزب کارگر، و بسیاری از گروه های دیگر معتقدند که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا طبق توافقنامه فعلی به اقتصاد کشورشان آسیب می زند.

پارلمان انگلیس چندی پیش در ماراتونی نفس‌گیر با برگزاری همه‌پرسی مجددی درباره برگزیت مخالفت کرده به طرح تعویق تاریخ برگزیت رأی داد.

بر اساس اطلاعات اعضای دولت انگلیس ترزا می می‌تواند درباره رأی‌گیری مجدد درباره توافق برگزیت در پارلمان انگلیس انصراف دهد. "فیلیپ هاموند"، وزیر دارایی انگلیس در این باره گفته است که دولت این توافق را تنها در صورتی مجدداً در معرض رأی پارلمان قرار خواهد داد که موافقت در این باره محرز شود. ترزا می اعلام کرده است که می‌خواهد مجدداً این توافق را که تا به حال دو بار در پارلمان انگلیس رد شده است قبل از نشست اتحادیه اروپا به‌رأی بگذارد.