کدخبر: ۲۷۵۵۴۲ لینک کوتاه

سرقت اطلاعات گوشی جف بزوس توسط عربستان سعودی!

مدیر امور امنیتی شرکت آمازون اعلام کرده که دولت سعودی به گوشی هوشمند «جف بزوس» مدیرعامل و موسس این شرکت دسترسی یافته و برخی اطلاعات خصوصی آن را به سرقت برده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مدیر امور امنیتی شرکت آمازون اعلام کرده که دولت سعودی به گوشی هوشمند جف بزوس مدیرعامل و موسس این شرکت دسترسی یافته و برخی اطلاعات خصوصی آن را به سرقت برده است.

گاوین دی بکر که مدتهاست با شرکت آمازون همکاری دارد، تصریح کرده بررسی های وی در این زمینه که از ماه ژانویه آغاز شده حاکی است متن مکالمات خصوصی جف بزوس و لورن سانچز مجری سابق تلویزیون به دست سعودی ها افتاده است. این دو نفر بعد از مدتی رابطه عاشقانه با یکدیگر ازدواج کردند.

این موضوع اولین بار توسط روزنامه نشنال اینکوآیرر افشا شد و بزوس ماه قبل مالک این روزنامه را به تلاش برای باج گیری از خود متهم کرد.ظاهرا این روزنامه تصاویر خصوصی بزوس در این ارتباط را در اختیار داشته است.

دی بکر افزوده که شرکت آمریکن مدیا مالک روزنامه مذکور به طور خصوصی از وی خواسته بود تا یافتن هرگونه شواهدی در مورد جاسوسی الکترونیک از بزوس را تکذیب کند. هنوز مشخص نیست رابطه سعودی ها و آمریکن مدیا در این زمینه تا چه حد عمیق و گسترده بوده است.

عربستان سعودی این خبر را تکذیب کرده ولی دی بکر تصریح کرده که شواهد موجود در این زمینه را برای بررسی های بیشتر در اختیار مقامات آمریکا قرار می دهد. پیشتر افشا شد بود که عربستان سعودی با همکاری یک شرکت فناوری اسرائیلی نرم افزار خاصی را برای هک تلفن های همراه و جاسوسی از ناراضیان سیاسی این کشور و نیز افراد و چهره های مشهور خریداری کرده است.