کدخبر: ۲۷۵۷۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
هزار وام ضروری برای مناطق سیل‌زده

هزار وام ضروری برای مناطق سیل‌زده

اقتصادنیوز : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تشریح اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده، از تشکیل ستاد ویژه حمایت از سیل‌زدگان خبر داد و گفت: تمامی امکانات وزارتخانه برای حمایت از سیل‌زدگان به ویژه در استان لرستان بسیج شده‌ و دستگاه‌های تابعه‌ این وزارتخانه در مناطق سیل‌زده حضور میدانی فعال دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،محمد شریعتمداری با اشاره به وضعیت استان‌های سیل‌زده بویژه لرستان گفت: هم‌وطنان‌مان در این مناطق به کمک فوری نیاز دارند. از این رو اقدامات ویژه‌ای را در این استان‌ها بویژه در لرستان در دست انجام داریم.

وی افزود: اقدامات امدادی این وزارتخانه در هماهنگی کامل با استانداری در حال انجام است. همچنین در حال حاضر ستاد ویژه حمایت از سیل‌زدگان در وزارتخانه برای رصد، پیگیری و حمایت آسیب دیدگان سیل تشکیل شده است.

وزیر رفاه در تشریح اقدامات این وزارتخانه گفت: ارسال ادوات و ماشین آلات سنگین برای همراهی با عملیات امداد و نجات، توزیع اقلام و مایحتاج ضروری، ایمن‌سازی مراکز در معرض خطر سیل با اولویت مراکز نگهداری از  گروه‌های آسیب‌پذیر، جابه‌جایی مراکز نگهداری مددجویان سازمان بهزیستی و سایر گروه‌های هدف این سازمان، استقرار تیم‌های فنی سازمان فنی و حرفه‌ای جهت حضور عملیات‌های تعمیرات، امدادرسانی، استقرار تیم‌های اورژانس سازمان بهریستی و ارسال پیامک‌های هشدار و اطلاع‌رسانی از سوی شرکت رایتل از جمله اقدامات درحین بحران این وزارتخانه در حوادث اخیر است.

شریعتمداری افزود: این وزارتخانه در مراحل پس از بحران نیز به صورت گسترده و ویژه اقدامات امدادی و حمایتی و پشتیبانی خود را در خصوص سیل‌زدگان و به طور خاص در مورد گروه‌های هدف این وزارتخانه مانند کارگران بیکارشده، تعاونی‌ها، بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌دیده، بازنشستگان و سایر گروه‌ها دنبال خواهد کرد.

وی همچنین از تخصیص ۱۱ هزار وام ضروری از محل اعتبارات این وزارتخانه برای سیل زدگان خبر داد و گفت: همه مراکز درمانی و بیمارستانی تامین اجتماعی در آماده‌باش کامل قرار دارند و استفاده از خدمات اپراتور رایتل نیز در مناطق سیل‌زده رایگان است.

وزیر رفاه تاکید کرد: برنامه‌های حمایتی از تعاونی‌ها و اعطای تسهیلات برای بازگشایی صنایع و بنگاه‌های اقتصادی صدمه دیده و بیمه بیکاری برای کارگران را در دستورکار داریم.