کدخبر: ۲۷۵۸۱۲ لینک کوتاه

دستور تخلیه نیمه غربی شهر الهایی اهواز صادر شد

اقتصادنیوز: علی بلمچی بخشدار مرکزی اهواز امشب در گفت‌وگو با فارس در اهواز، اظهار کرد: بر اساس کار کارشناسی که سازمان آب و برق انجام داد با بالا رفتن دبی رودخانه کرخه در بخش مرکزی ساکنان ۲ روستای قلعه سحر وحلاف و نیمه غربی شهر الهایی (در غرب جاده اندیمشک - اهواز) در معرض خطر سیلاب قرار دارند.

به گزارش اقتصادنیوز وی با بیان اینکه به اهالی اخطار داده شد تا فردا منازل خودرا تخلیه کنند، افزود: مقرر شد تا فردا اهالی این مناطق به صورت کامل تخلیه و اسکان داده شوند.

بخشدار مرکزی اهواز عنوان کرد: در خصوص اخطار تخلیه به تعدادی از منازل محله سید خلف اهواز که در حاشیه رودخانه قرار دارند، عنوان کرد: فقط 2 واحد مسکونی در این منطقه تخریب شده‌اند؛ 30 واحد مسکونی محله سید خلف به صورت غیر اصولی ساخته شده‌اند و خطرساز هستند که با وجود اخطار به ساکنان حاضر به تخلیه نیستند.

بلمچی بیان کرد: اکنون دبی رودخانه کارون 2700 مترمکعب در ثانیه است و پیش‌بینی می‌شود دبی رودخانه تا فردا به 3500 مترمکعب در ثانیه برسد که با افزایش حجم دبی رودخانه کارون روستاهای مسیر تصفیه قندوشکر و دهستان لامی در معرض تهدید جدی قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش دبی رودخانه کارون هیچ کدام از محلات اهواز را تهدید نمی‌کند، گفت: فقط جاده ساحلی و ابتدای نادری ممکن است زیر آب برود.