کدخبر: ۲۷۶۵۴۶ لینک کوتاه

طغیان فتاح علیه اصولگرایی؟/ من و اصولگرایان هیچ سر و سری با هم نداریم

اقتصادنیوز: پرویز فتاح گفته است که هیچ سر و سری با اصولگرایان ندارم اما این درحالی است که همه فعالان سیاسی که قدری آشنایی با مسائل جاری داشته باشند، می‌دانند که تا امروز پایگاه سیاسی فتاح، جناح اصولگرایی بوده است. حال اگر او بنا دارد ادامه مسیر سیاسی را جدای از اصولگرایان طی کند، بحث دیگری است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه‌نیوز، پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد در گفت‌وگویی با «اعتماد آنلاین» از پاسخ به این پرسش که سازوکار اصولگرایان برای انتخابات محلس درسال98 امتناع کرده و گفته است: «من اطلاعی ندارم. چرا این سؤال را از من می‌پرسید. این سؤال به من چه ربطی دارد. من مسئول کمیته امداد هستم شما این سؤال را از اصولگرایان بپرسید».

او همچنین ادامه داده است: «من و اصولگرایان هیچ سر و سری با هم نداریم. من در آن وادی‌ها نیستم که به این سؤال جواب بدهم. من الحمدالله در وادی کمیته امداد هستم و سؤالاتی در این خصوص را حتما پاسخ می‌دهم».

علاوه بر این سخنان پرویز فتاح به صورت علنی نزدیکی خود به جمنا را انکار کرده است و در واکنش به این موضوع که شما در جمنا مقبولیت داشتید و به‌عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی برای ریاست‌جمهوری معرفی شدید، گفته است: «آن موقع هم من به جمنا نرفتم. آن‌ها لطف داشتند».

این سخنان در حالی است که همگان به یاد داریم که نزدیک‌بودن پرویز فتاح به جمنا تنها به لطف اعضای آن به فتاح محدود نمی‌شود؛ چنانکه نزدیک‌ترین شاهد مثال آن پیام او برای دومین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی(جمنا) است که توسط حجت‌الاسلام رحیمیان قرائت شد. فتاح در پیامش گفته بود که به‌علت معذوراتی که شورای مرکزی از آن مطلعند از حضور در همایش امروز عذرخواهی می‌کنم اما ساز و کار جبهه مردمی در خصوص تعیین نامزدهای انتخابات را قبول دارم و از هیچ کمکی برای پیشبرد اهداف جبهه مضایقه نمی کنم و از ارادت بنده ناچیز چیزی کم نخواهد نکرد.

علاوه بر این او گرچه از پیشنهاد نامزدشدن در ریاست جمهوری از جانب جمنا امتناع کرده بود اما تمایل نداشتن به مقام ریاست‌جمهوری دلیل بر نداشتن «هیچ سر و سری» با اصولگرایان نیست و همه فعالان سیاسی که قدری آشنایی با مسائل جاری داشته باشند می‌دانند که تا امروز پایگاه سیاسی فتاح، جناح اصولگرایی بوده است. حال اگر او بنا دارد ادامه مسیر سیاسی را جدای از اصولگرایان طی کند، بحث دیگری است.