کدخبر: ۲۷۶۸۴۶ لینک کوتاه

موجب دوم بارندگی ها در خوزستان رخ خواهد داد

اقتصادنیوز: مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: سامانه بارش زا که در حال حاضر بر استان تاثیرگذار است تا فردا فعالیت دارد و موج دوم بارندگی جمعه وارد استان می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا محمد سبزه زاری اظهار داشت: از اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارش زا بر استان تاثیرگذار بود و سبب بارش هایی در اغلب نقاط استان شد. 
وی افزود: این سامانه تا اواسط وقت فردا سبب رگبار باران و رعد و برق و تند باد لحظه ای و تگرگ خواهد شد. 
سبزه زاری ادامه داد: بیشترین حجم بارش ها در مناطق مرکزی، شمال شرق و شرق خواهد بود ولی با توجه به بارش های رگباری در فصل بهار به صورت نقطه ای در دیگر مناطق استان بارش های با شدت بیشتر دور از انتظار نیست و موج بعدی بارش ها از اوایل روز جمعه پیش بینی می شود. 
مدیر کل هواشناسی خوزستان بیان کرد: در 24 ساعت گذشته میزان بارندگی در دزفول 1.7، لالی و گتوند یک، حسینیه اندیمشک 0.7، شوش 0.6، شوشتر 0.5، مسجدسلیمان 0.4، بستان 0.2، کشاورزی اهواز و شادگان 0.2 و ماهشهر 0.1 میلیمتر ثبت شده است. 
وی اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته آبادان با 34 و دهدز با 11 درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان و حداکثر دمای اهواز 32 و حداقل 20 درجه سانتیگراد گزارش شد.
بارشهای باران اخیر در خوزستان و استانهای بالا دست در فروردین ماه سال جاری مشکلاتی برای مردم این استانها به خصوص مردم حاشیه رودخانه های دز، کرخه و کارون در استان خوزستان ایجاد کرده است.
در جریان سیل اخیر در خوزستان، دستور تخلیه 210 روستا و 6 شهر صادر شد.