کدخبر: ۲۷۶۹۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نقش اسرائیل در تروریستی خواندن سپاه

نقش اسرائیل در تروریستی خواندن سپاه

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران را «حماقت» ترامپ خواند و هدف آن را راضی کردن رژیم صهیونیستی و دامن زدن به درگیری‌های منطقه برشمرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ «همام حمودی» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در واکنش به اقدام خصمانه واشنگتن علیه سپاه پاسداران و قرار دادن نام آن در لیست تروریستی ایالات متحده گفت که این اقدام حماقتی است که با دیگر حماقت‌های ترامپ در خصوص قدس و جولان اشغالی فرقی ندارد.

به گزارش المنار، شیخ حمودی روز سه‌شنبه که در مراسم سالروز شهادت امام محمد باقر صدر در مسجد امام علی (ع) در بغداد سخنرانی می‌کرد، افزود: «ترامپ این تصمیم را در راستای تلاش برای راضی کردن رژیم صهیونیستی و شعله ور کردن تنش‌ها در منطقه اتخاذ کرده است».

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق تاکید کرد که «نیروهای سپاه پاسداران مشاوران رزمندگان الحشد الشعبی بودند و آنها قوی ترین نیرویی هستند که با تروریسم مقابله کرده و در نابودی آن سهیم هستند».

وی از امت عراق خواست «وحدت کشور را حفظ کنند و به مرجعیت دینی پایبند باشد تا از این طریق، همه توطئه‌های رژیم صهیونیستی تصمیمات ترامپ ساقط شود».

شیخ حمودی تاکید کرد که «انقلاب جمهوری اسلامی ایران معجزه بود، زیرا بدون تکیه به بلوک شرقی و غربی و تنها با اتکا به مبانی عمیق امت و مرجعیت دینی پیروز شد».

دولت آمریکا به ریاست ترامپ، دیروز دوشنبه در اقدامی نابخردانه و خصمانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را «تروریستی» خواند. شورای عالی امنیت ملی ایران نیز در واکنش به این اقدام، متقابلا نظامیان آمریکایی حاضر در منطقه غرب آسیا را تروریستی اعلام کرد.