کدخبر: ۲۷۶۹۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
احتمال تغییرات در بودجه 98 به نفع سیل زدگان

احتمال تغییرات در بودجه ۹۸ به نفع سیل زدگان

اقتصادنیوز: نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس گفت: برای حل مشکل سیل زدگان احتمال تغییر در ردیف‌های بودجه بیش از سایر راهکارها وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، قاسم احمدی لاشکی درباره تمهیدات مجلس برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل به برخی از نقاط کشور، گفت: بعید می دانم دولت بتواند منابع جدیدی پیدا کند و بودجه‌ای را برای حل مشکلات سیل زدگان پیش بینی کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای حل مشکلات سیل زدگان، برداشت از صندوق توسعه ملی است، گفت: متأسفانه ما از صندوق توسعه ملی برداشت‌های زیادی داشته ایم و معلوم نیست که با این وضع آینده صندوق توسعه ملی چه خواهد شد و اهداف پشت پرده برای صندوق چه می‌شود.

نماینده مردم نوشهر در مجلس تصریح کرد: منابع صندوق توسعه ملی باید صرف تقویت زیرساخت‌ها شود اما به هر صورت ممکن است برای حل مشکل سیل زدگان از صندوق توسعه ملی هم برداشت شود.

احمدی لاشکی تاکید کرد: همچنین احتمال جابجایی ردیف‌های بودجه ۹۸ برای حل مشکلات سیل زدگان بیش از سایر راهکارهاست به این صورت که برای مثال به استاندار لرستان این اختیار داده شود که بتواند ردیف‌های بودجه اختصاص داده شده به این استان را جابجا کند و همچنین به وزارت کشور مجوز داده شود تا بودجه اختصاص داده شده به این بخش برای حل بحران‌های کشور را در بخش‌هایی که آسیب‌های جدی دیده اند، صرف کند.