کدخبر: ۲۷۷۰۲۹ لینک کوتاه

امحاء ۲۰۰ کیلو گوشت فاسد در یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای

اقتصاد نیوز: تعزیرات حکومتی موفق به کشف و ظبط مقدار قابل توجهی گوشت فاسد از یکی از فروشگاه های زنجیره ایی بزرگ کشور شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز، محمدعلی اسفنانی مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران به باشگاه خبرنگاران گفت:طرح‌های نوروزی ما از روز ۷ سال ۹۷ اسفند آغاز شد و تا پایان روز ۱۶ فروردین سال ۹۸ ادامه داشت.

وی با بیان اینکه گشت‌ها با حضور نمایندگان دادستانی صورت گرفت، افزود: ۸۵۰ اکیپ گشت را به سطح شهر تهران اعزام کردیم و ۵ هزار و ۳۲۲ بازرسی انجام شد.

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به اینکه در این مدت یک هزار و ۲۳ فقره پرونده تشکیل شد، تصریح کرد: متخلفان در مجموع ۸۰ میلیارد ریال جریمه شدند.

اسفنانی با بیان اینکه گشت‌های ما در اکثر رستوران‌ها، مراکز اقامتی و بیمارستان‌ها فعال بودند، اظهار کرد: در برخی اماکن با عرضه گوشت فاسد مواجه شدیم که همگی در محل عرضه امحا شدند.

وی با اشاره به اینکه روزانه بین ۹۰۰ تا هزار تن گوشت مرغ با قیمت مصوب در پایتخت توزیع شد، گفت: در ایام نوروز حدود ۲ تن مواد غذایی فاسد را معدوم کردیم.

اسفنانی با اشاره به اینکه یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای اقدام به فروش گوشت قرمز فاسد کرده بود، تاکید کرد: ۲۰۰ کیلوگرم گوشت فاسد را امحاء کردیم و قسمت فروش آن فروشگاه نیز پلمپ شد.

مدیر کل تعزیرات استان تهران در خصوص اعلام سقف قیمت بلیط‌های شرکت‌های هواپیمایی گفت: از فعالیت پرواز‌های چارتری جلوگیری شد و خریدار بلیط هواپیما حق دارد بداند چه سقفی برای خرید بلیط هواپیما وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه دو پرونده هم در مورد گوشی‌های تلفن همراه وجود داشت، اظهار کرد: در یک مورد با متخلفان ۵۷ هزار فقره گران‌فروشی برخورد شد و جریمه ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی برایشان وصول شد.

مدیر کل تعزیرات استان تهران ادامه داد: در موردی دیگر متخلفان ۵۰۰ هزار و ۱۸۰ تلفن را گران فروخته بودند که جریمه ۶ میلیارد تومانی برایشان صادر شد.

اسفنانی با بیان اینکه تعزیرات به هیچ عنوان گوشی تلفن همراه را توقیف نمی‌کند و صلاحیت ما در بحث گرانفروشی است، خاطرنشان کرد: بخشی از تلفن‌های کشف شده توسط قوه قضاییه توقیف شده بود که مسئولان مربوطه در حال بررسی پرونده‌ها هستند.