کدخبر: ۲۷۷۱۴۳ لینک کوتاه

هشدار هواشناسی به سیستان و بلوچستانی ها / سامانه شدید بارشی در هفته پیش رو در این استان

اقتصاد نیوز: رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: سامانه شدید بارشی در هفته پیش رو در استان موجب آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: بر اساس الگوهای پیش‌‌یابی در هفته پیش رو سامانه بارشی استان سیستان و بلوچستان را تحت تأثیر قرار می‌دهد به نحوی که روزهای شنبه و یکشنبه بارش‌ها در نواحی مرکزی و جنوب استان سنگین برآورد می‌شود.

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان افزود: برای شنبه صبح رگبار پراکنده، بعد از ظهر و شب رگبار متوسط تا سنگین و رعد و برق، باد شدید لحظه‌ای، احتمال تگرگ، شدت بارش در نواحی مرکزی و جنوب استان همراه با آبگرفتگی معابر سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای یکشنبه رگبار متوسط تا سنگین و رعد و برق، باد شدید لحظه‌ای، احتمال تگرگ، شدت بارش در نیمه جنوبی استان همراه با آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی پیش‌بینی می‌شود.

ملاشاهی در خصوص شرایط جوی روز دوشنبه هفته پیش رو اظهار داشت: رگبار ملایم تا متوسط، گاهی رعد و برق و باد شدید لحظه‌ای برای این روز پیش‌بینی می‌شود و تمرکز بارش در نیمه شمالی استان خواهد بود و از بعد از ظهر شنبه تا دوشنبه در نواحی مرکزی و جنوبی استان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: یکشنبه احتمال اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی شمال و مرکز استان به ویژه جاده‌های مواصلاتی به سمت بم وجود دارد با توجه به پیش‌بینی بارش‌های فوق سنگین در حوزه آبریز رودخانه‌های منتهی به شمال استان، افزایش شدت سیلاب و میزان آب ورودی به سمت سیستان در نیمه دوم هفته آینده پیش‌بینی می‌شود.