کدخبر: ۲۷۷۲۲۳ لینک کوتاه

آماده باش ستاد بحران منطقه آزاد قشم برای مهار سیل احتمالی

اقتصادنیوز : ستاد بحران سازمان منطقه آزاد قشم در نشست امروز خود از آمادگی نیروهای این ستاد برای ارائه خدمات و مهار بارش های روزهای شنبه و یکشنبه ۲۴ و ۲۵ فروردین خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،محرم بهاروند رئیس ستاد بحران این سازمان در حاشیه این نشست اعلام کرد: با شناسایی محلاتی که امکان آبگرفتگی دارد، تمامی تجهیزات و‌ نیروهای خودمان را برای کمک به شهروندان در نقاط مورد نظر مستقر خواهیم کرد.

به گفته وی، بافت قدیمی شهر به ویژه محله‌های چابهار، امام حسن (ع)، بازار قدیم، ساحل جنوبی، میدان استقلال و بلوار شهدا از جمله نقاط شناسایی شده برای استقرار نیروهای ستاد بحران سازمان منطقه آزاد قشم می‌باشند.

رئیس ستاد بحران سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: با توجه به اعلام اداره هواشناسی و بارش شدید باران در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده، تمام نیروهای این ستاد از جمله مدیریت امور شهری و روستایی و آتش نشانی در حالت آماده باش کامل خواهند بود و مرخصی‌های این دو روز نیز لغو شده است.

بهاروند از تمامی شهروندان و گردشگران جزیره قشم درخواست کرد به منظور پیشگیری از بروز هرگونه حادثه احتمالی، از تردد غیر ضروری و‌ پارک وسایل نقلیه در محل‌هایی که احتمال سقوط درختان وجود دارد طی دو روز یاد شده  خودداری کنند.

بنا بر پیش بینی اداره هواشناسی شهرستان قشم آخرین وضعیت اعلام شده نشان از ورود سامانه بارشی جدید به کشور دارد که سهم استان هرمزگان از این سامانه در روزهای شنبه و یکشنبه بارش شدید باران در نقاط مختلف این استان از جمله شهرستان قشم می‌باشد.