کدخبر: ۲۷۷۶۱۴ لینک کوتاه

توقیف پرفروش‌ترین فیلم اکران نوروز۹۸

اقتصادنیوز: فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» که پُرفروش‌ترین فیلم اکران نوروزی است به دلیل تخلف در اکران نسخه اصلاح نشده، متوقف شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بر اساس گزارش‌های رسیده به اداره کل سینمای حرفه‌ای معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی و بررسی بازرسان این اداره کل، تخلف فیلم «رحمان 1400» ساخته منوچهر هادی مبنی بر عدم حذف کامل برخی از صحنه‌های اعلامی از سوی شورای پروانه نمایش در برخی از سینماها محرز شد و با عنایت به مفاد ماده 18 آیین نامه نظارت بر نمایش فیلم از ادامه اکران این فیلم جلوگیری به عمل آمد.

این فیلم که از 25 اسفندماه به عنوان یکی از آثار اکران نوروز نمایش خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز کرد، حالا پس از 4 هفته نمایش در 140 سالن سینما با فروش 22 میلیارد و 189 میلیون تومان در صدر پرفروش‌های اکران نوروز و هفتگی قرار گرفته است. 

در این فیلم هنرمندانی چون مهران مدیری، محمدرضا گلزار، سعید آقاخانی، یکتا ناصر، غلامرضا نیکخواه، ساره بیات، بهرام افشاری ایفای نقش می کنند.

در خلاصه داستان «رحمان 1400» آمده است: «شخصیت اصلی داستان رحمان (سعید آقاخانی) با مشکلات مالی بسیار قصد دارد از مدیرعامل شرکت آقای جالوسی (مهران مدیری) کمک بگیرد ولی آقای جالوسی چکی برای سال 1400 می کشد و...»

دیدن این فیلم به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه کنندگی علی سرتیپی که در ژانر کمدی ساخته شده برای افراد زیر 12 سال توصیه نشده است.

ماجرای توقیف این فیلم به اعتراضاتی که نسبت به برخی شوخی‌ها و الفاظ دور از عرف آن برمی گردد که به تازگی مشخص شده نسخه در حال اکران فیلم با نسخه‌ای که برای مجوز اقدام کرده بود متفاوت است.

محمدرضا فرجی مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی نیز در این باره گفته که سازمان سینمایی بعد از ارائه مجوز به هر فیلم برای تطابق نسخه مجوزدار و آنچه به اکران در می‌آید بازرسانی را به سینما می‌فرستد و بر مبنای گزارش این بازرسان تصمیم‌گیری می‌کند.

وی گفته در مورد فیلم «رحمان 1400» این اتفاق افتاده است و گویا نسخه دارای مجوز این فیلم با نسخه در حال اکران متفاوت است که برای آن تصمیم‌گیری لازم را اتخاذ می‌کنیم.