کدخبر: ۲۷۷۷۴۰ لینک کوتاه

سوریه به دنبال احیای جاده ابریشم است

اقتصادنیوز: روزنامه الوطن سوریه نوشت ؛ وزارت حمل ونقل این کشور به دنبال احیای جاده باستانی ابریشم است و تلاش می کند تا با تکمیل خطوط ریلی میان دمشق،بغداد،تهران و پکن این پروژه کامل شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، یک منبع در وزارت حمل ونقل سوریه اعلام کرد که پروژه راهبردی احیای جاده ابریشم برای همه کشورهای مرتبط با این طرح مفید خواهد بود.
وی افزود: هم اکنون در تلاش هستیم تا نشستی را با حضور ایران و عراق در این خصوص برگزار کنیم و در مورد جزئیات چگونگی اتصال ایران به دریای مدیترانه از طریق عراق به توافق برسیم.
به نوشته الوطن، در جریان گفت و گو با مقامات چینی توافق هاییدر این باره صوررت گرفته است تا آنان هم در اجرای این پروژه شریک باشند.
در ادامه این مطلب آمده است که طرح اتصال راه آهن عراق و سوریه بیش از 97 درصد پیشرفت داشته و به مراحل پایانی خود رسیده است.
وزارت حمل و نقل عراق نیز در بیانیه ایی جداگانه اعلام کرد که گفت و گوها در این مورد میان ایران، عراق و سوریه در جریان است و این طرح می تواند حجم مبادله تجاری میان سه کشور را به شدت افزایش دهد.
پروژه احیای جاده ابریشم پس از آغاز درگیری ها در سوریه و جنگ علیه این کشور متوقف شد اما به نظر می رسد اکنون پس از پایان کار گروه های تروریستی در این کشور، فعالیت ها در این خصوص از سر گرفته شود.
با اجرای این طرح، ایران از طریق عراق به دریای مدیترانه و از آن جا به آفریقا و اروپا وصل می شود.