کدخبر: ۲۷۷۸۵۷ لینک کوتاه

قطع کامل ارتباط تلفنی برخی از روستاهای چابهار به دلیل باد و باران

اقتصادنیوز:رئیس ستاد مدیریت بحران و سرپرست فرمانداری ویژه چابهار گفت: باد و باران ارتباط کامل تلفنی بخش پلان چابهار را قطع کرده است و تلاش ها برای رفع این مشکلات ادامه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز رحمدل بامری یکشنبه شب در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: بارندگی و طغیان رودخانه های فصلی هرچند که نعمتی از جانب خداوند است اما مشکلاتی را نیز برای مردم به وجود آورد بطوریکه به برخی خانه ها آسیب وارد شده است.
وی افزود: هم اینک ارتباط تلفنی با بخش پلان قطع شده و طغیان رودخانه کاجو نگرانی های جدی را به دنبال دارد که نیاز است هر چه سریعتر تلفن ها وصل شوند.
وی از عدم وجود باتری برای دکل تلفن های روستایی اکثر روستاها انتقاد کرد و افزود: همزمان با قطع برق، تلفن نیز قطع می شود و به همین سبب از وضع مردم، خرابی و خسارات سیل اطلاعی در دست نیست.
رئیس ستاد مدیریت بحران چابهار از ضعیف بودن زیرساخت های تلفن واینترنت، راه، بافت روستاها و واقع شدن روستاها و حاشیه شهر در مسیر سیلاب اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر برای توسعه وآبادانی چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی ایران شد.
وی از آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران در مقابله با هرگونه حوادث خبر داد و خاطر نشان کرد: تاکنون مشکل خاصی نبوده است.
وی به نبود پل و ابنیه فنی و عدم استاندارد راههای روستایی بخش های مرکزی، پلان و دشتیاری اشاره و خاطرنشان کرد: با کمترین بارندگی ارتباط نیمی از روستاها با مراکز بخش ها و شهرستان قطع می شود که نیاز است وزارت راه و شهرسازی نسبت به ساخت پل و آبنما استاندارد اقدام کند.
سرپرست معاونت استانداری سیستان وبلوچستان وفرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: بارندگی ها، باد و رعد و برق موجب شکستگی 51 تیر و سوختگی سه ترانسفورماتور برق شد که با تلاش نیروهای اداره برق هم اینک مشکلات خاموشی ها مرتفع شده است.
بامری از تلاش های همه مسئولان، اعضای شوراهای اسلامی، دهیاران، بخشداران و به ویژه رسانه هادر اطلاع رسانی به موقع بارندگی ها و سیلاب قدردانی کرد.
وی به برخی اقدامات برای پیشگیری از هرگونه حوادث احتمالی خبر داد و خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته بیش از 20 جوان و دهها شهروند از دیگر نقاط کشور در تماس تلفنی خواستار ارائه خدمات و کمک به نقاط مختلف شهر و روستاها شدند.
وی لایروبی رودخانه ها و مسیل ها، سرکشی از حادثه دیدگان حاشیه شهر و ارتباط با بخشداران و مسئولان را از دیگر اقدامات عنوان کرد.

رئیس اداره هواشناسی چابهار نیز اظهار داشت: سامانه بارشی به تدریج تا بامداد فردا /دوشنبه/ تضعیف خواهد شد وهمچنان برای فردا در ارتفاعات جنوب شرق رگبار پراکنده (کمتر از ۱۵ میلی متر)، برخی نقاط سیستان بارش ملایم، زاهدان و سایر نقاط بارش خفیف و پراکنده خواهد بود.
محمدرضا سالاری فنودی افزود: براساس آمار بارش های چابهار، کنارک و توابع از ابتدای ورود سامانه تاکنون در چابهار 40 میلیمتر، کنارک 27، فرودگاه کنارک 24، باهوکلات 20، پلان 20، تیس 23، نگور 31، کمبل سلیمان 26، عورکی 22، پل ریمدان 37، پسابندر 30، زرآباد ،7 کهیر 13، مومان 25 و سورکمب 24 میلمتر ثبت شده است.