کدخبر: ۲۷۸۰۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
3000 آواره سوری از محاصره نیروهای آمریکایی خارج شدند

۳۰۰۰ آواره سوری از محاصره نیروهای آمریکایی خارج شدند

اقتصادنیوز: سه هزار شهروند سوری ساکن اردوگاه الرکبان با خروج از این اردوگاه خود را به مناطق تحت تسلط دولت سوریه رساندند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رسانه های سوری روز دوشنبه به نقل از 'ویکتور کوبچیچین' رئیس مرکز آشتی روسی در سوریه اعلام کردند که بیش از هزار و 300 آواره سوری روز یکشنبه از طریق گذرگاه امن تعیین شده، اردوگاه الرکبان را ترک کردند.

وی افزود: از 19 فوریه 2019 (30 بهمن 97) تاکنون سه هزار و 662 شهروند سوری توانسته اند از اردوگاه الرکبان خارج و به مناطق تحت کنترل دولت وارد شوند.

اردوگاه الرکبان واقع در مثلث مرزی بین سوریه، عراق و اردن و کنار پایگاه آمریکایی التنف در جنوب شرق سوریه قرار دارد.

نیروهای آمریکایی و تروریست های داعش در ماه های اخیر با محاصره اردوگاه الرکبان مانع از خروج آوارگان ساکن در این اردوگاه برای بازگشت به خانه های خود در سوریه و مناطق مختلف این کشور می شوند.

در ماه های اخیر با وخامت اوضاع در اردوگاه الرکبان و نبود دارو و غذا در این اردوگاه و وجود برخی بیماران کهنسال نیروهای آمریکایی مجبور شدند تا به آنان اجازه خروج دهند.

آمریکا در ماه های اخیر به دنبال شکست در صحنه نظامی و بحران سوریه به دنبال استفاده ابزاری از آوارگان برای تحت فشار قراردادن دولت این کشور برای گرفتن امتیازهای سیاسی است.

در طول بحران سوریه 12 میلیون نفر در داخل و خارج از این کشور آواره شدند که در ماه های اخیر به دنبال بازگشت آرامش به 80 درصد از خاک سوریه بیش از 6 میلیون نفر از آنان از کشورهای همسایه و شهرهای مختلف این کشور به خانه و کاشانه خود که پیشتر ناامن بود، بازگشته اند.