کدخبر: ۲۷۸۲۱۸ لینک کوتاه

توصیه شفر به کلینزمن در صورت قبول هدایت تیم ملی ایران

اقتصاد نیوز:رسانه ها از مذاکره جدی فدراسیون فوتبال کشورمان با یورگن کیلینزمن سرمربی مشهور آلمانی برای سپردن تیم ملی به او خبر هایی منتشر کردند. این در حالی است که بزرگترین عیبی که از این مربی آلمانی یاد می شود پروازی بودن وعدم حضورمستمر او در کشورهایی است که کار کرده است. حالا سرمربی آلمانی استقلال در کنفرانس خبری تیمش با ماشین سازی تبریز به هموطن خود در صورت قبول سرمربیگری ایران توصیه ایی کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت روز نو، شفر در واکنش به حضور کلینزمن در تیم ملی ایران، بیان کرد: اسم مستعار او کلینزی است. او یک فرد بسیار بسیار خوب است. بازیکن اشتوتگارت بود. او را می شناسم و برابر تیم من بازی کرد. او سرمربی تیم آلمان و آمریکا بود. به یاد دارم که در نیمه نهایی درورزشگاه 80 هزار نفری آتلانتا برابر تیم ملی جاماییکا در آتلانتا حضور داشتیم. ما تیم آنها را 2 بر یک شکست دادیم و به فینال رسیدیم. برتی فوگس سرمربی قدیمی و دوست من است و در گلادباخ با هم دوست بودیم. همه به ما می گفتند برابر آمریکا شانس نداریم اما بعد از 20 دقیقه دو گل زدیم و برنده شدیم. نمی دانم او به ایران می آید یا نه. با او در ارتباط هستم اما نمی توانم بگویم می آید یا نه.

شفر درپاسخ به این سوال که آیا او برای ایران مناسب است، گفت: بله. موضوعی که مهم است و قبلا هم گفتم این است که او باید نیمی از سال را ایران باشد. همکاری مربیان باشگاهی و تیم ملی بسیار مهم است. او باید همه دیدارها را ببیند. سرمربی باید با آکادمی ها کار کند. آکادمی بسیار خوبی داریم که باعث افتخار است. استعدادها باید نزد مربیان تیم ملی بیایند و هفته و یا دو هفته برای چند جلسه با یکدیگر تمرین کنند. در مقدماتی جام جهانی روسیه بعد از شکست برابر کاستاریکا، او موفق نبود و کنار رفت. کلینزمن مربی خوبی است اما این تصمیم من نیست. نمی دانم اصلا حضور او شایعه است یا نه.

شفر درپاسخ به این سوال که چه مربیانی مناسب هستند، تصریح کرد: ایران، ایران است. همکاری بین لیگ و فدراسیون و سرمربیان تیم ملی باید بسیار نزدیک باشد و این در آلمان طبیعی است. در آلمان یواخیم لو دیدارهای لیگ را تماشا می کند و بازیکنان خود را تماشا می کند و بازیکنان ملی نیز از این موضوع خوشحال می شوند. بکن بائر، برتی فوگس و دیگران، این کاملا طبیعی است. من 10 سال در بوندس لیگا یک سرمربی بودم و با مربیان ملی جلسات زیادی درباره بازیکنانی مانند کان داشتم. سرمربیان ملی باید با مربیان باشگاهی صحبت کند. با آقای برانکو یا خود من. ایران آکادمی خوبی دارد و باید بازیکنان در این آکادمی حاضر شوند. این آکادمی می تواند اردوی تمرینی برای این بازیکنان باشد. این موضوع مهم است اما من نباید در این باره صحبت کنم.