کدخبر: ۲۷۸۲۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پرفروش ترین برندهای لپ تاپ معرفی شدند

​اقتصاد نیوز:موسسه گارتنر لیستی از پرفروش ترین برندهای لپ تاپ و رایانه‌های شخصی را در سه ماه اول سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر کرد که از میان‌ آن‌ها ۳ برند با رشد همراه بوده و فروش سایر برندها کاهش پیدا کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، چند سالی است که گوشی های هوشمند به دلیل امکانات پیشرفته خود توانسته‌اند نگاه بسیاری از کاربران را به خود جلب کنند. به بیانی دیگر گوشی های موبایل امروزی اکثر نیازهای کابران را تامین می‌کنند و به همین دلیل بازار فروش لپ تاپ‌ها و رایانه‌های شخصی با رکود بی‌سابقه‌ای روبه‌رو شده است. در همین رابطه کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی و آماری گارتنر پس از بررسی میزان فروش لپ تاپ های شرکت‌های برتر در این حوزه لیستی از پرفروش ترین برندهای لپ تاپ منتشر کردند که از میان‌ آن‌ها 3 برند در سه ماهه نخست سال 2019 با رشد همراه بوده و فروش سایر برندها کاهش پیدا کرده است.

بر اساس لیست منتشر شده می‌توان از پرفروش ترین برندهای لپ تاپ و رایانه‌های شخصی در سه ماهه اول سال 2019 به شرکت‌های لنوو با سهم 22.5 درصد، اچ پی با سهم 21.9 درصد، دل با سهم 17.6 درصد، اپل با سهم 6.8 درصد، ایسوس با سهم 6.2 درصد و ایسر با سهم 5.7 درصد در بازارهای جهانی اشاره کرد. در بخشی از این گزارش آمده است در سه ماهه اول سال 2019 آمار فروش لپ تاپ و رایانه‌های شخصی در مجموع حدود 58.5 میلیون دستگاه در بازارهای جهانی بوده است که نشان می‌دهد بازار این محصولات طی سال‌های گذشته و امسال کاهش پیدا کرده است.