کدخبر: ۲۷۸۳۸۸ لینک کوتاه

اتمام عملیات آبرسانی به روستا‌های سیل‌زده استان لرستان

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان از اتمام عملیات آبرسانی به ۷۹۶ روستای سیل‌زده لرستان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، علیرضا کاکاوند گفت: در سیل اخیر لرستان ۷۹۶ روستا با مشکل جدی همراه بود که با تلاش شبانه‌روزی نیرو‌های این شرکت و همکاری بین بخشی شرکت‌های آب و فاضلاب کشور، مشکل تامین آب شرب این روستا‌ها در کمترین زمان ممکن رفع شد.
 
وی تصریح کرد: نیرو‌های شرکت آبفار لرستان پس از سیل اخیر در کوتاه‌ترین زمان ممکن با استفاده از همه امکانات و تجهیزات توانستند مشکل آب شرب روستا‌ها را رفع کنند و تنها در ۳ روستای شهرستان‌های پلدختر و دلفان با مشکل مواجه بودیم که مشکل این روستا‌ها نیز رفع شد.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان اضافه کرد: در سیل بهار امسال ۳۰۸.۵ کیلومتر خط انتقال و ۱۱۶ ایستگاه در استان آسیب جدی دیده که از این رقم ۲۳۰ کیلومتر خط انتقال و ۸۶ ایستگاه مربوط به سیل اخیر بوده است.
 
کاکاوند افزود: شرکت آبفار لرستان با بکارگیری ۳۷ اکیپ عملیاتی و آبرسانی با ۳۰ تانکر سیار توانسته است ضمن وصل کردن آب این روستاها، نیاز‌های ضروری روستانشینان را در خصوص آب‌رسانی تامین کند.
 
وی اظهار کرد: علاوه بر این مهم تاکنون بیش از ۶۰ کامیون آب بسته‌بندی به روستا‌ها و مناطق سیل‌زده ارسال شده است.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان تصریح کرد: در این مدت به‌دلیل برخی مشکلات از جمله نبود راه دسترسی و برق در روستاها، از هفت دستگاه دیزل ژنراتور نیز استفاده شده است.