کدخبر: ۲۷۸۹۴۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
کودتای حزبی علیه نخست‌وزیر؟

ساندی‌تایمز خبر داد؛

کودتای حزبی علیه نخست‌وزیر؟

اقتصادنیوز؛ بنابر گزارش روزنامه ساندی‌تایمز، گراهام بردلی، از چهره‌های بانفوذ پارلمان بریتانیا و هم‌حزبی «ترزا می» به زودی خواستار استعفای وی از سمت نخست‌وزیری خواهد شد و در غیراینصورت روند عزل او را از سر خواهند گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ روزنامه ساندی تایمز بدون ذکر منابعش اعلام کرد، یک عضو ارشد حزب محافظه‌کار در روزهای آتی به نخست‌وزیر اطلاع می‌دهد که یا تا پایان ژوئن استعفا کند یا قانونگذاران او دوباره برای ‌عزلش تلاش خواهند کرد.

تماس تلفنی «ترزا می» با روحانی/ نخست‌وزیر بریتانیا: بانک‌های اروپایی را به همکاری با ایران ترغیب می‌کنیم

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا دسامبر گذشته از رای عدم اعتماد جان سالم به در برد و طبق قوانین حزبی، قانونگذاران نمی‌توانند تا یک سال دوباره رهبری او را به چالش بکشند.

اما به گزارش ساندی تایمز، گراهام بردلی، از قانونگذاران پارلمان بریتانیا به ترزا می‌ اطلاع خواهد داد که چنانچه استعفا ندهد آنها قوانین حزبی را تغییر خواهند داد.

گراهام بردلی که ریاست کمیته بانفوذ ۱۹۲۲ در حزب محافظه‌کار را بر عهده دارد، به ترزا می اطلاع می‌دهد که ۷۰ درصد از اعضای حزبش در پارلمان خواستار استعفای او هستند که در اعتراض به نحوه مدیریت بریگزیت است.

بریتانیا باید ۲۹ مارس از اتحادیه اروپا خارج می‌شد اما این ضرب‌الاجل تا ۱۲ آوریل به تعویق افتاد و یک بار دیگر تا ۳۱ اکتبر تمدید شد چرا که ترزا می نتوانست بن‌بست پارلمانی درباره شرایط بریگزیت را حل و فصل کند.