آخرین نتایج نظرسنجی‌های نامزدهای دمکرات؛ بایدن همچنان در صدر

کدخبر: 278995
اقتصادنیوز: شبکه خبری سی ان ان روز یکشنبه گزارش داد: با اینکه «جو بایدن» معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا هنوز نامزدی خود را برای انتخابات 2020 نکرده است، اما نام وی در نتایج نظرسنجی های اخیر در جایگاه بالاتری از دیگر نامزدهای مطرح حزب دمکرات قرار گرفته است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ سی ان ان افزود: نام بایدن در نظرسنجی های هر 2 ایالت 'نیوهمپشایر' و 'آیووا'، بالاتر از دیگر نامزدهای مطرح حزب دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده دیده می شود.
بایدن در نتیجه نظرسنجی دانشگاه 'مونموث' (Monmouth) نیوجرسی که از چهار تا 9 آوریل (برابر با 15 تا 20 فروردین ماه) در انجمن حزبی ایالت آیووا برگزار شد، با کسب 27درصد آرا در صدر و 'برنی سندرز' با 16درصد آرا در رتبه دوم قرار گرفت و سناتور الیزابت وارن که در روزهای اخیر به دنبال انتشار گزارش بازرس رابرت مولر، به شدت خواستار استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی شده بود، با به دست آوردن تنها هفت درصد آرا، در رتبه پنجم دیده می شود.
شبکه خبری سی ان ان افزود: در نظرسنجی دیگری که از سوی کالج 'سنت انسلم' (Saint Anselm College) ایالت نیوهمپشایر از سوم تا هشتم آوریل (14تا 19 فروردین ماه) به عمل آمد، بایدن بازهم با کسب 23 درصد آرا در صدر و سندرز با 16 درصد آرا در مرتبه بعدی و سناتور وارن با کسب 9 درصد آرا در رتبه چهارم نتیجه این نظرسنجی قرار گرفت. 
'باسیل اسمیکل' (Basil Smikle) استراتژیست حزب دمکرات درباره نتایج این نظرسنجی ها و اینکه بایدن هنوز نامزدی خود را اعلام نکرده است، به سی ان ان گفت: بایدن در صدد گردهم آوردن گروهی است که باراک اوباما را در انتخابات قبلی ریاست جمهوری آمریکا به پیروزی رساندند، اما افراد این گروه هم اکنون به ستادهای انتخاباتی سایر نامزدهای دمکرات که به بیش از 18 نفر رسیده، پیوسته اند. نکته مهم در این کارزار جمع آوری پول است و چنانچه نامزدی نتواند پول به میزان کافی به دست آورد، قادر به ادامه راه نخواهد بود. 
سی ان ان گزارش داد: بایدن با توجه به محبوبیت در نظرسنجی ها، مدت زمان اندکی برای اعلام نامزدی خود در عرصه انتخابات 2020 آمریکا دارد که تا 24 آوریل (چهارم اردیبهشت ماه) به پایان خواهد رسید. 
درهمین حال نشریه آمریکایی نیویورک تایمز در مورخ 19 آوریل (برابر با 30 فروردین ماه) نوشت: بایدن پذیرش کمک های مالی برای کارزار انتخاباتی 2020 را آغاز کرده که نشانه تمایل وی جهت گلاویز شدن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی درروزهای آتی است. 
از سوی دیگر تارنمای خبری 'آتلانتیک' (theatlantic) درهمان تاریخ به نقل از اطرافیان بایدن نوشت که قرار است وی روز چهارشنبه آینده (چهارم اردیبهشت ماه) با انتشار یک کلیپ ویدیویی رسما حضور خود را در عرصه انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کند. 
به گزارش ایرنا؛ تاکنون 19 نفر نامزدی خود را از حزب دمکرات برای انتخابات 2020 آمریکا اعلام کرده اند که از این تعداد 6 تن زن هستند. 
از حزب جمهوریخواه نیز تاکنون به جز ترامپ، تنها 'بیل ولد' (Bill Weld) 73 ساله و فرماندار سابق ایالت 'ماساچوست' نامزدی خود برای این انتخابات اعلام کرده است. 
جو بایدن بین سال های 2009 تا 2017 معاون باراک اوباما رئیس جمهوری وقت آمریکا بود. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما