تذکر نماینده دلواپس به آذری جهرمی درباره اجرای سند ۲۰۳۰ در وزارت ارتباطات

کدخبر: 279371
اقتصادنیوز: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص اجرای سند ۲۰۳۰ در این وزارت‌خانه تذکر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تذکری را به محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص اجرای سند ۲۰۳۰ در این وزارتخانه تذکر داد.

پژمانفر در تذکر به آذری جهرمی اعلام کرد که در نشست اخیر «اجلاس جهانی سران درباره جامعه اطلاعاتی» از انجام تلاش‌های موفقیت‌آمیز وزارت ارتباطات برای اجرای سند ۲۰۳۰ در ایران خبر داده‌اید، آیا این وزارتخانه خلاف نظر رهبری و دولت مبنی بر دستور توقف اجرای سند ۲۰۳۰ عمل می‌کند؟

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در شرح تذکر خود اعلام کرد که رهبر معظم انقلاب در موضوع پذیرش سند ۲۰۳۰ سازمان ملل و یونسکو از طرف دولت به صراحت تذکراتی را داده‌اند که می‌توان به موضوعات زیر اشاره کرد:

- این سند و امثال آن مواردی نیستند که جمهوری اسلامی ایران تسلیم آنها شود و امضای این سند و اجرای بی سروصدای آن قطعا مجاز نیست و به دستگاه‌های مسئول هم اعلام شده است.

- به چه مناسبت یک مجموعه به اصطلاح بین‌المللی که تحت نفوذ قدرت‌های بزرگ نیز قرار دارد به خود حق می‌دهد برای ملت‌هایی با تاریخ، فرهنگ و تمدن‌های گوناگون تکلیف معین کند.

- اگر چنانچه با اصل کار نمی‌توانید مخالفت کنید، صراحتا اعلام کنید که جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش و پرورش، دارای اسناد بالادستی است و احتیاجی به این سند ندارد.

- شورای عالی انقلاب فرهنگی باید مراقبت می‌کرد و نباید اجازه می‌داد کار تا جایی پیش برود که اکنون ما مجبور به جلوگیری از آن شویم.

حجت‌الاسلام پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در تذکری که به آذری جهرمی وزیر ارتباطات داده است خواستار توضیح وی در خصوص اظهاراتش درباره اجرای سند ۲۰۳۰ در ایران شده است.

پژمانفر این تذکر را طبق ماده ۲۰۶ آیین نامه داخلی مجلس به وزیر ارتباطات داده است.

 

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در ۲۷ اردیبهشت۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ، بازار معاملات اوراق بدهی دولت تا حدودی گرم شد و حجم معاملات به بالار مرز ۲۰۰…

از دست ندهید
بلیط هواپیما