کدخبر: ۲۷۹۴۸۰ لینک کوتاه

بررسی شرایط صعود استقلال در آسیا

​اقتصاد نیوز:استقلال برای صعود باید هر دو بازی را ببرد و در انتظار پیروز نشدن الدحیل در هفته پایانی بماند. مگر اینکه هفته آینده در دیدار رو در رو مقابل الدحیل، آبی‌ها موفق شوند تیم مهمان را با اختلاف بیشتر از سه گل شکست دهند تا معادلات را به نفع خودشان تغییر دهند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، شانس استقلال برای صعود با شکست مقابل الهلال کمرنگ شد. این تیم حالا با 4 امتیاز پایین‌تر از الدحیل 7 امتیازی و الهلال 9 امتیازی در رتبه سوم جای دارد. الهلال برای صعود کافی است یک امتیاز کسب کند. در آن صورت استقلال حتی با دو برد هم به این تیم نمی‌رسد. چون با امتیاز برابر، الهلال در دیدار رو در رو عملکردی بهتر از استقلال داشت. 

استقلال برای اینکه امیدهایش برای صعود را زنده نگه‌دارد، حتما باید در دیدار بعدی مقابل الدحیل که میزبان هم هستند، برنده شوند. در صورت مساوی در آن بازی هم استقلال حذف می‌شود. چون در صورتی که تا هفته پایانی این سه امتیاز اختلاف را هم جبران کند، تیم قطری در دیدار رو در رو نتیجه بهتری گرفته و آن تیم به مرحله بعدی صعود می‌کند.

در نتیجه استقلال در وهله نخست باید الدحیل را در تهران شکست دهد. سپس تیم قعرنشین یعنی العین را ببرد و به امید برد یا مساوی الهلال مقابل الدحیل بماند. مگراینکه استقلال با اختلاف بیشتر از سه گل الدحیل را ببرد تا در دیدار رو در رو شرایطی بهتر از حریف داشته باشد و در صورت امتیاز برابر، این آبی‌ها باشند که به مرحله بعدی صعود می‌کنند.

دوشنبه، ۱۶ اردیبهشت

استقلال - الدحیل
سه شنبه، ۱۷ اردیبهشت 

الهلال - العین
دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت

العین - استقلال

الدحیل - الهلال