کدخبر: ۲۷۹۵۲۸ لینک کوتاه

برایان هوک: ۲۰ کشور واردات نفت ایران را به صفر رساندند

اقتصادنیوز: نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران سه شب به وقت تهران در نشست مطبوعاتی مدعی شد که بیش از ۲۰ کشور واردات نفت خام از ایران را به «صفر» رسانده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران سه‌ شنبه شب به وقت تهران در نشست مطبوعاتی مدعی شد که بیش از ۲۰ کشور واردات نفت خام از ایران را به «صفر» رسانده‌اند.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» «برایان هوک» در نشست مطبوعاتی گفت: «ما شاهده بودیم که از ماه مه (خرداد) گذشته به این سو، بیش از ۲۰ کشور صادرات نفت خام خود از ایران را به صفر رسانده‌اند.»

 این مقام آمریکایی درادامه گفت که واشنگتن یک گزینه به کشورهای دیگر برای همکاری با ایران یا  تعامل با ایران را ارائه داد.

برایان هوک افزود: «هیچ شواهدی دال بر این‌که هرکدام ازاین کشورها در فکر دور زدن تحریم‌های آمریکا باشند، موجود نیست.»

در همین رابطه: 

واکنش برایان هوک به هشدار‌ سپاه درباره بستن تنگه‌هرمز

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در ادامه به تعهد واشنگتن در کمک به افزایش تولید نفت عراق  جهت تامین نیازهای نفتی ترکیه و دیگر کشورها با تواجه به خاتمه معافیت از تحریم‌های ایران اشاره کرد.

برایان هوک گفت: «ما بر اقدام‌های دیپلماتیک مهمی فعالیت کرده‌ایم و به عراق نیز از نظر فنی جهت افزایش تولید نفت کمک کرده و بسیار خوشحالیم که حجم قابل توجهی از نفت عراق را به ترکیه وارد کنیم .این اقدام‌ها همچنان ادامه خواهد یافت تا ترکیه و همچنین تمام کشورهای وارد کننده نفت بتوانند نفت مورد نیاز برای توسعه اقتصاد خود را به دست آورند.»