لاورنتیف: در مسیر تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه هستیم

کدخبر: 279829
اقتصادنیوز: فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه گفت: دور جدید رایزنی‌های آستانه درباره سوریه بر تشکیل کمیته قانون اساسی این کشور متمرکز است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، روسیا الیوم نوشت: الکساندر لاورنتیف فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه و رئیس هیئت روسیه در مذاکرات آستانه درباره بحران سوریه در جمع خبرنگاران گفت: بین مسائلی که برای بحث در چارچوب نشست آستانه مطرح شد، بررسی وضعیت سوریه و تشکیل و آغاز کار کمیته قانون اساسی بود که اولویت ما به شمار می رود. همچنین مسائل مربوط به بازگشت آوارگان به سوریه و بازسازی کشور بعد از درگیری و کمک به ملت سوریه در بازسازی از دیگر مسائل مطرح در این نشست بود.

وی افزود: تلاش در زمینه تشکیل کمیته قانون اساسی ادامه دارد و فردا رایزنی های سه جانبه با "گیر پدرسون" فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه انجام خواهد شد که هدف از آن تلاش برای توافق بر سر همه نکات مربوط به تشکیل کمیته قانون اساسی است.

این مسئول روس افزود: برخی نکات در مسیر دشوار تشکیل کمیته یاد شده همچنان روشن نیست اما روند رو به جلو است. همه طرف های شرکت کننده در روند آستانه تمام تلاش خود را برای پیشبرد امور در مسیر رسیدن به حل و فصل اوضاع سوریه انجام می دهند.

وی درباره مبارزه با تروریسم گفت: این مسئله همچنان در دستور کار است. با توجه به وضعیت دشوار استان ادلب به دلیل کنترل گروه تروریستی هیئت تحریر الشام (النصره) بر 90 درصد اراضی این استان، این مسئله در همه سطوح در جریان رایزنی با همه تیم‌های مذاکره کننده بحث و بررسی می شود.

وی افزود: محافظت جان غیرنظامیان اولویت است. هرگونه عملیاتی در ادلب این موضوع را مدنظر قرار می دهد. حملات هوایی به این استان فقط برای از بین بردن گروههای تروریستی صورت می گیرد.

این مسئول روس گفت: ضربات دقیق به تروریست ها ادامه دارد. حملات اخیر به مواضع هیئت تحریر الشام، خسارت های قابل توجهی به تروریست ها وارد کرده است.

تاکنون یازده نشست در راستای ابتکار آستانه برگزار شده است که یکی از آنها در شهر سوچی برگزار شده است که در همه این نشست‌ها بر ضرورت حفظ حاکمیت سوریه، استقلال و تمامیت ارضی این کشور و نبرد علیه گروه‌های تروریستی تا نابودی کاملشان تاکید شده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما