کدخبر: ۲۸۰۳۴۱ لینک کوتاه

وال‌استریت‌ژورنال ادعای نفتی ترامپ را رد کرد

اقتصادنیوز؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مدعی شده برای پایین آوردن قیمت نفت با سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و مقام های عربستانی مذاکره کرده است. اما منابع آگاه در گفت و گو با وال استریت ژورنال، چنین ادعایی را رد کرده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ منابع آگاه گفته اند که ترامپ با خالد فالح، وزیر انرژی عربستان سعودی و دبیرکل اوپک هیچ گفت و گویی در این ارتباط نداشته است.

ترامپ پیش از این در توییتر خود مدعی شده بود با عربستان گفت گو کرده و اوپک را برای پایین آوردن قیمت نفت تحت فشار گذاشته است. 

به دنبال اظهارات ترامپ، بهای جهانی نفت بیش از چهار درصد کاهش یافت.

زمانیکه ترامپ ادعای خود را مطرح کرد این مساله کاملا واضح نبود که وی با دبیرکل اوپک در وین تماس گرفته یا این اظهارات را در ارتباط با اعضای اوپک مانند عربستان یا امارات که از همیپیمانان نزدیکش محسوب می شوند، بیان کرده است. 

بهای شاخص نفت خام برنت روز جمعه گذشته با 3.1 درصد کاهش به 72 دلار و هشت سنت رسید. این در حالیست که بهای وست تگزاس اینترمدیت نیز با کاهش 3.4 درصدی به 63 دلار و 12 سنت رسید.

تصمیم ترامپ، برای لغو معافیت خرید نفت از ایران سبب شد اوپک و همپیمانانش گمانه زنی هایی را برای افزایش میزان تولید نفت انجام دهند.

از ابتدای سال 2019، اوپک و همپیمانانش از جمله روسیه میزان عرضه خود را از ماه ژانویه (11دی ماه) کاهش داده اند.

هفته گذشته ترامپ با لغو معافیت خرید نفت ایران، بازارهای جهانی را متشنج ساخت.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند