کدخبر: ۲۸۰۶۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مامور رابرت مولر برای تحقیق درباره پرونده ترامپ استعفا کرد

مامور رابرت مولر برای تحقیق درباره پرونده ترامپ استعفا کرد

اقتصادنیوز: مردی که بازرس «مولر» را برای تحقیق پیرامون اتهام تبانی ترامپ و روسیه گماشته بود، از سِمَت خود به عنوان معاون دادستانی کل آمریکا استعفا داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رویترز نوشت، «راد روزنشتاین» معاونت دادستانی کل آمریکا که در ماه می ۲۰۱۷، «رابرت مولر» را به سِمَت بازرس ویژه تحقیقات پیرامون اتهام تبانی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور و روسیه، گماشت؛ از سِمَت خود استعفا داد.

البته استعفای وی که از ۱۱ می ۲۰۱۹ اجرایی خواهد شد، اتفاق غیرمنتظره‌ای نیست و وی پیشتر هم دلیل ادامه حضور در این سِمَت را تسهیل روند انتشار گزارش مولر عنوان کرده بود.

گفتنی است مولر در گزارش نهایی خود از ارائه شواهدی مبنی بر تبانی ترامپ و روسیه، اجتناب کرد. با این حال، روزنشتاین که جمهوریخواه است از بابت گماشتن مولر برای تحقیق پیرامون این موضوع، مورد خشم دولت ترامپ قرار گرفت حال آنکه بعد از انتشار گزارش نهایی، دموکرات‌ها هم به دلیل عدم برآورده شدن خواسته‌شان مبنی بر محکومیت ترامپ، بر وی خشم گرفتند.

کاخ سفید به خبر استعفای روزنشتاین واکنش خاصی نشان نداد اما اعلام کرد ترامپ «جفری روزن» معاونت وزارت راه و ترابری را به عنوان گزینه جایگزین وی معرفی کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند