کدخبر: ۲۸۱۲۴۴ لینک کوتاه

هدف قرار گرفتن ۳ نظامی اسرائیلی توسط تک‌تیراندازان

اقتصادنیوز: گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه، در واکنش به حمله نظامیان رژیم اسرائیل به فلسطینیان شرکت کننده در راهپیمایی جمعه این هفته، سه نظامی این رژیم را هدف قرار دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، تک‌تیراندازان گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه، حملات نظامیان اسرائیلی به پنجاه و هشتمین راهپیمایی حق بازگشت غزه را پاسخ دادند.

این پاسخ گروه‌های مقاومت بعد از آن صورت گرفت که نظامیان اسرائیل به سمت فلسطینیان در نوار غزه آتش گشودند و طی آن چند نفر را زخمی کردند.


غزه، امروز (13 اردیبهشت)

تک‌تیراندازهای گروه‌های مقاومت در پاسخ به این حمله، سه تن از نظامیان این رژیم را هدف قرار دادند و زخمی کردند.

پهپادهای ارتش اسرائیلی نیز بعد از زخمی شدن نظامیان صهیونیست، به مواضعی در مرز نواز غزه با سرزمین های اشغالی حمله کردند که بنا به گزارش خبرگزرای «صفا»، سه فلسطینی شهید شده‌اند.

این پهپادها به یکی از دیدبانی‌های گردان 13 وابسته به گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) دو موشک شلیک کردند. یکی از شهدا، اسامه الکحوات است.

راهپیمایی‌های بزرگ حق بازگشت و شکست محاصره غزه 30 مارس 2018 (۱۰ فروردین ۱۳۹۷) در پی اعتراض فلسطینیان به اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به این شهر فلسطینی آغاز شد و چند هفته پیش،‌ وارد دومین سال خود شد.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت نوار غزه، 274 نفر در این راهپیمایی‌ها تاکنون شهید و بیش از 25 هزار تن دیگر زخمی شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند