کدخبر: ۲۸۱۳۱۹ لینک کوتاه

دسترسی خمینی‌شهری‌ها به مترو

اقتصادنیوز : رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی خمینی‌شهر گفت: خمینی‌شهر از سه جهت به قطار شهری اصفهان متصل می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز: داود وطنخواه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به موزاییک بودن خمینی‌شهر با کلان‌شهر اصفهان، گفت: خمینی‌شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی از سه جهت به قطار شهری اصفهان متصل می‌شود.

وی در مورد این خطوط گفت: در آینده خط دو مترو اصفهان از دپوی زینبیه به میدان شهدای خمینی‌شهر می‌رسد. همچنین خط اصفهان- نجف‌آباد در سه راهی خمینی‌شهر(میدان الغدیر) به خمینی‌شهر متصل است که طی رایزنی‌هایی که با شهرداری نجف‌آباد و شهرداری اصفهان داشته‌ایم ایستگاهی در این سه‌راهی برای خمینی‌شهر در نظر گرفته شده است. خط شاهین‌شهر – اصفهان نیز در میدان استقلال به خمینی‌شهر متصل است که جنب دانشگاه صنعتی یک ایستگاه پارک‌سوار وجود دارد و به راحتی می‌توانیم با یک خط اتوبوس مسافران را به مترو اصفهان برسانیم.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی خمینی‌شهر افزود: سازمان اتوبوس‌رانی خمینی‌شهر از نیمه ماه شعبان تا کنون یک خط اتوبوس با دو دستگاه در نظر گرفته تا مسافران را از خیابان 17 شهریور تا چهارراه امام رضا(ع) و ایستگاه شهرک کوثر (عاشق آباد) به خط مترو اصفهان برساند.

وی برای اطلاع‌رسانی به شهروندان خمینی‌شهر گفت: این خط مترو از ملک شهر به خیابان جابر، ترمینال کاوه، میدان شهدا، دروازه دولت، میدان انقلاب، دروازه شیراز و در نهایت به پایانه صفه می‌رسد، یعنی شهروندان از طریق این خط مترو می‌توانند به کل شهر اصفهان دسترسی داشته باشند و استفاده کمتر از وسایل نقلیه شخصی در کاهش ترافیک و آلودگی هوا مؤثر خواهد بود. 

وطنخواه در مورد مشکلات بلوار آزادگان، گفت: نبود علائم افقی و عمودی مناسب در راه، لغزندگی جاده به دلیل عمر بالای آسفالت، نبود دور برگردان‌های مناسب غیر همسطح، دسترسی‌های محلی نامناسب و عدم احداث کندرو و بار ترافیکی بیش از حد بلوار از مشکلات این بلوار است که بارها حادثه‌آفرین بوده است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر خمینی‌شهر با بیان اینکه در بودجه 98، 3 میلیارد تومان برای اصلاح این بلوار پیش بینی شده، در مورد اقدام انجام شده در این بلوار، گفت: مصوبه‌ای برای حذف پل ورودی شهر و تبدیل آن به میدان طی توافقی با دانشگاه صنعتی اخذ شده است.

وطنخواه گفت: این جاده در اختیار اداره راه و شهرسازی است و شهرداری خمینی‌شهر هنوز آن را تحویل نگرفته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند